Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
четверг, 18 апреля

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай




Elja, Elvīra Jansone, vecmāte, dūla
No krievu valodas tulkojusi Inese Žēpere


Zīdīšana pēc viena gada vecuma. Brīnumainais laktoferīns.

Vai jūs zinājāt, ka saskaņā ar pēdējiem pētījumiem mātes piens satur vairāk nekā 500 dažādas komponentes? Viena no galvenajām šī brīnumainā kokteiļa sastāvdaļām ir daudzfunkcionālā olbaltumviela laktoferīns, kuras īpašības zinātnieki pēta visā pasaulē nu jau vairāk nekā 10 gadus.

Uz doto brīdi pastāv uzskats, ka laktoferīns ir iedzimtās imunitātes atslēgas faktors. Laktoferīns savu īpašību un aktivitāšu plašā spektra dēļ tiek dēvēts par “dabiskajām antibiotikām”. Mūsdienu zināšanas par šo biomolekulu ļauj apgalvot, ka laktoferīns pilnībā neatbilst vienai no molekulārās bioloģijas pamatdogmām, ka “viena olbaltumviela nozīmē vienu funkciju”. Lūk tikai daļa no laktoferīna īpašībām:

  • Organisma aizsardzība pret bakteriālām, vīrusu un sēnīšu infekcijām;
  • Dzelzs jonu koncentrācijas kontrole bioloģiskajos šķidrumos;
  • Pretiekaisuma un imūnmodulējoša aktivitāte;
  • Pretalerģiska iedarbība;
  • Šūnu augšanas un diferencēšanās (kaulu audu un zarnu trakta) regulēšana;
  • Vēža audzēju augšanas un metastāžu attīstības palēnināšana.

Laktoferīns kā augšanas faktors

Ir zināms, ka augšana un kuņģa-zarnu trakta attīstība ir intensīvāka tādiem jaundzimušajiem, kuri ir zīdīti ar mātes pienu, salīdzinot ar tādiem, kas ir baroti ar piena maisījumiem. Laktoferīns ir ne vien dzelzs un aminoskābju avots, bet tas veicina arī šūnu augšanu.

Laktoferīns spēj regulēt kaulu audu augšanu, jo tas ir spēcīgs augšanas veicinātājs. Tas arī pasargā no osteoporozes. Eksperimenti ar pelēm ir pierādījuši četrkārtīgu kaulu masas pieaugumu, salīdzinājumā ar kontroles grupu.

Ņemot vērā, ka laktoferīs ir galvenā dzelzi piesaistošā olbaltumviela mātes pienā, zarnu traktā atrodas speciāli receptori, un bērni, kas tiek zīdīti dabiskā veidā, krietni retāk cieš no dzelzs deficīta nekā bērni, kurus baro mākslīgi, līdz ar to var apgalvot, ka ar laktoferīnu saistītā dzelzs ir pietiekoša bērna normālai attīstībai.

Aizsardzība pret slimībām

Laktoferīns ir viens no galvenajiem zīdaiņa sargātājiem, kas ierobežo baktēriju un sēnīšu vairošanos un augšanu elpceļos un kuņģa-zarnu traktā. Šī olbaltumviela atņem dzelzi ļaundabīgajiem mikroorganismiem, kuru augšanai tā ir nepieciešama, un nobrucina to sieniņas, tādējādi iznīcinot tos.

Laktoferīns kā zāles

Šobrīd zinātniskās laboratorijas visā pasaulē nodarbojas ar zāļu izstrādi uz mātes piena bāzes.

Japānā pēc aktīviem ilggadējiem pētījumiem tika radīts ārstniecisks preparāts uz govs piena laktoferīna pamata. Šo preparātu izmanto rota vīrusa izraisītas caurejas ārstēšanai bērniem. Tāpat arī šis preparāts ir palīdzējis novērst aknu vēža attīstību hepatīta C slimniekiem.

Itālijā ir bijuši veiksmīgi pētījumi par govs laktoferīna izmantošanu anēmijas ārstēšanā grūtniecēm.

Maskavas P.A. Hercena onkoloģijas zinātniski pētnieciskajā institūtā tika izveidots process laktoferīna atdalīšanai no mātes piena onkoloģisko slimību ārstēšanai pēcoperācijas periodā, un šādas terapijas izmantošana gūst labus panākumus. Tas pats laktoferīns, papildus visam, palēnina audzēju un metastāžu augšanu. 1 grams laktoferīna olbaltumvielas, iegūtas no sievietes piena, ir vairāk nekā 3000 ASV dolāru vērts!

Laktoferīna daudzums mātes pienā

Vēl pirms pavisam īsa laika liela mēroga pētījumi par laktoferīna saturu mātes pienā netika veikti. Tad bija pieejami šādi cipari: laktoferīna daudzums jaunpienā — līdz 7mg/ml, sākot ar trešo laktācijas nedēļu – ne vairāk kā 2mg/ml, bet pēc 1 mēneša vairs ne vairāk kā 1mg/ml. Visos pētījumos tika izmantots piens, kas iegūts tikai pirmajā laktācijas gadā.

2006.gadā jauns Krievijas zinātnieks Aleksejs Sokolovs nolēma aizpildīt šo robu un uzsāka pētīt Maskavas un Sanktpēterburgas zīdošo māmiņu piena paraugu īpašības un sastāvu. Uz doto mirkli ir iegūti jau vairāk nekā 5000 paraugu (sīkāk par pētījumu skatīt šeit).

Lūk, ko raksta Aleksejs Sokolovs, zinātnieks bioķīmiķins, Molekulārās ģenētikas nodaļas vecākais zinātniskais darbinieks:

“Mūsu māmiņām ir rekordlieli rādītāji – paraugos, ko esam saņēmuši pēc 1 zīdīšanas gada, uzrādītie skaitļi bija zem 5mg/ml. Pirmie paraugi Maskavas māmiņu piena analīzēs uzrādīja rekordaugstus laktoferīna satura rādītājus tām sievietēm, kuras bērnus zīdīja ilgāk par 2 gadiem. Laktoferīna daudzums šāda piena paraugos ir tik liels, ka liktos, ka tas ir jaunpiens nevis nobriedis piens. Rekordaugsts laktoferīna daudzums ir fiksēts 4. zīdīšanas gadā! Ja agrāk es piesardzīgi izturējos pret tādu zīdīšanas ilgumu, tad tagad gan esmu pārliecināts, ka šāda zīdīšana ir vērtīga”.

Tagad jums ir būtisks arguments! Zīdiet uz veselību!


Apspriežam




18

Опубликовано: воскресенье, 18 февраля 2018
Количество просмотров: 3982





© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации



Рига, Латвия
ЧТ, 18/04
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
6°..8°

Ветер С, 1-3 м/сек
Атм. давл. 757..759 мм рт.ст.
ПТ, 19/04
ночь

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер С, 2-4 м/сек
Атм. давл. 755..757 мм рт.ст.
ПТ, 19/04
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
2°..4°

Ветер С, 2-4 м/сек
Атм. давл. 754..756 мм рт.ст.
ПТ, 19/04
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
4°..6°

Ветер СЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 752..754 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 0 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022