Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
вторник, 19 марта

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай

ПоискПоиск    ГруппыГруппы    ПрофильПрофиль



Начать новую тему Ответить на тему
страницы
1 2 3 4 5
предыдущая  |  следующая

ivetaC offline ivetaC Сообщение Сб Дек 11, 2010 12:27 Ответить с цитатой




Сообщения: 2050
Откуда: France

Cerams ka Evijai rūki atnesīs daudz dāvanu Подмигивать grūti gan pierast pie "lielās" dzīves Улыбка Un nabaga omītei jaunais statuss Хихи Ineta, jauki stāsti! Paldies ka dalies Цветок


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

unonia offline unonia Поэтессa всея ККМ Сообщение Сб Дек 11, 2010 17:03 Ответить с цитатой




Сообщения: 7672

Adventes vainags очень красивый у вас. Ok Эвия сама делала? В шоке


_________________
пишу стихи на заказ - свадьбы, юбилеи, дни рождения Улыбка

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора

Krizdole offline Krizdole Сообщение Сб Дек 11, 2010 17:28 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Delala ja sama, Evija pomogala.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

zanik26 offline zanik26 Сообщение Пт Дек 17, 2010 00:38 Ответить с цитатой




Сообщения: 623
Откуда: Золитуде

Прочла, наконец. Улыбка
Спасибо большое и... держитесь там. Первый год - он трудный самый, дальше - будет легче.
Интересно узнать про Эвию в глубоком младенчестве. Она такая же была?
Вот мне интересно, дети уже рождаются с характером? Или он все-таки приобретается в процессе взросления? Улыбка


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Krizdole offline Krizdole Сообщение Пт Дек 17, 2010 11:27 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Pomojemu, ona vsjegda takaja bila - mechtateljnjica, rukodeljnjica i so svojim mnjenijem. No do shkoli eto kak to njemeshalo, tak kak njebilo urokov, domashki itd.

Babushka s uzhasom smotrela, ka 2ljetnij rebjonok nozhnjicami bumagu shnjikajet osoznanno pitajasj virezatj ocherednuju podjelku. Plastjiljina upakovki hvatalo na odjin raz, obichno, "mama hochu risovatj" tozhe postojanno zvuchalo doma. Mogla sama sidetj i tvoritj v svojeij komnatje chasami. Odnorazovij paketjik(meshochek dlja pokupok) prevrashalsja v platje kuklje ilji jeslji poboljshe to platjem dlja samogo "dizainjera".

"Mama, pochitaij skazku/stjihi", "Mama, davaij viuchim stjishok", "Mama, a vot v toij skazke bilo tak i tak, a pochemu ....".

No vot jeslji nado bilo bistro chot to odejt, sobratj, sdelatj i eto njevhodjit v spisok zhelajemih djel mojeij dochki to ...

Poetomu ja v takom njeboljshom shoke ot togo chto takomu ljuboznateljnomu rebjonku v shkolje njeintjerestno, krome, navernoje, predmetov gdje podjelki delajut ilji pro chto to rasskazivajut. A vot pisatj bukvi, slova, chitatj, uchitj matjematiku - skuchno, njeintjerestno, da i na... eto mnje nado, mnje i tak horosho.

Vot schas smotrju na mladshuju i dumaju - jeslji budjet jescho odna "starshaja", to ja posedeju uzhe okonchateljno a nje chastjichno kak schas Хихи


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

miorica offline miorica Сообщение Пт Дек 17, 2010 11:45 Ответить с цитатой




Сообщения: 2201

Krizdole, радуйся, что дочка может сконцентрироваться хоть на чем то!!! Чем рукоделие хуже букв и цифр? У нас старшая тоже мечтательница с рождения. НО! она и в плане вязать-рисовать - тоже тяп ляп, быстро интерес теряет. Чуть лучше с музыкой и танцами дела обстоят, но вообще и там в облаках витает. Поверь, твой вариант - это очень даже замечательно! я завидую Да-да.
Но должна заметить, что у нас явный прогресс наблюдается. Сейчас в третьем классе у дочки намного выросла способность концентрироваться. Так что терпи и поддерживай. Дотянете до 9-го класса, а там в художку или uz "lietišķiem".

Vispār jau grūti vecākiem-cipargalvām saprast bērnus-māksliniekus Улыбка Pilnīgi taču nevar iztēloties kas viņiem galviņās notiek Печально

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Riska offline Riska Сообщение Пн Янв 10, 2011 22:50 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 31866
Откуда: Торонто

Pirmā liecība
Kaut kad starp Ziemassvētkiem un Jauno Gadu



Цитата:

Mazliet bažīgi veru vaļā Evijas liecību. Pirmā liecība MANAM bērnam. Jūtos pati kā skolniece. Baidījos jau, ka viss būs tukšs, jo skolotāja brīdināja, ka liecībā rakstīšot tikai to, kas apgūts, bet „apgūts daļēji” vai „vēl jāpamācās” vērtējumus rakstīs tikai pavasarī, gada beigās.


_________________
Apathy is Boring
Не стоит пытаться, или делай, или не делай

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Skype

ivetaC offline ivetaC Сообщение Пн Янв 10, 2011 23:49 Ответить с цитатой




Сообщения: 2050
Откуда: France

Apsveicu ar pirmajām liecībām Цветок ! Lasiiju un atcereejos cik nu taadu nedarbu pati dariiju - no pulciniem nenaakt laiciigi maajaas , taa taada klassika Улыбка Lielas buchas jums jaunajaa gadaa un noveeleejums Evijai izaugt par teicamnieci un aatraako somu kaartotaaju savaa klasee ;Смешно


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

MargG offline MargG Креатив мама
Креатив мама Сообщение Вт Янв 11, 2011 00:51 Ответить с цитатой




Сообщения: 17281
Откуда: Рига, Тейка

Par "kāpēc" un "vai" man psiholoģijā mācīja tā, ka tas ir ļoti neproduktīvs jautājums, jo vaicātājam jau nav īsti interesants tieši iemesls, bet gan vajadzētu, lai lieta tiktu izdarīta, un arī tieša atbilde uz šo jautājumu apmierinājumu neradīs, taču "vai" ļauj atbildēt tikai jā vai nē, kas savukārt vieglāk samelojams. Līdz ar to jautājumu labāk pārformulēt tā, lai bērns būtu spiests nosaukt konkrētu termiņu, kad viņš to izdarīs. Tam arī vieglāk esot sekot un atgādināt, piemēram, "jau ir 16.45, bet tu apsolīji sakārtot somu 17.00, vai paspēsi?". Protams, ar tik mazu bērnu vēl nevajadzētu operēt ar tik precīziem laikiem, bet var izmantot filmas, multfilmas pa TV, kādus mājas rituālus, kas jums notiek apmēram vienā laikā utt. Mani bērni vēl ir mazi, bet uz vīru šī metode mazliet iedarbojusies. Pamēģiniet! Цветок


_________________
СЗ масел, эфиров и гидролатов Cкрабы, масла, кремы, соли, плитки, свечи

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail

unonia offline unonia Поэтессa всея ККМ Сообщение Вт Янв 11, 2011 01:33 Ответить с цитатой




Сообщения: 7672

"mazāk somas dēļ, vairāk meļu dēļ"

Рукопожатие тоже терпеть не могу такие ситуации. Заклеил рот

"lieliski atstāsta visu, ko dzirdējusi"

Умница! Это очень хорошо, что Эвия умеет слушать. Ok

"mākslas darbi top"

Счастье нереальное Цветок

"kā jāraksta kontroldarbs, tā līmenis krītas"

Размышляю Пугают их там в школе, что ли? Зачем так напрягать первоклассников по поводу контрольных? Злой хохот

"progress jūtams"

Так вот - это и есть самое главное. Внимание!

Инета, спасибо большущее за блог! Цветок Переживаем вместе с вами. Эвии успехов, а вам терпения! Улыбка Она умная и талантливая девочка, а вы замечательная мама, все будет хорошо. Цветок


_________________
пишу стихи на заказ - свадьбы, юбилеи, дни рождения Улыбка

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора

Lapsa offline Lapsa Сообщение Вт Янв 11, 2011 02:02 Ответить с цитатой




Сообщения: 7664
Откуда: Саркандаугава

kā man riebjas tie meli, ko sīkais stāsta gaišām acīm skatīdams Зла не хватает
kāpēc sameloji? - pats nezinu, tā nu sanāca, pats pa sevi kaut kā...
cenšos tagad mazāk jautāt, vairāk vienkārši konstatēt. "Atnesi man salikto somu, tad nu iesim lasīt (spēlēt, tad pie datora tiksi utt.)". "Tagad vari paskatīties multenes, bet pēc 15 minūtēm būs jāiet mājas darbus pildīt."... nu dažādi mums arī, jā...
Evija malacīts, mammai pacietības būt par dispečeri un "пинателем" Цветок

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Skype

Valentina offline Valentina Сообщение Вт Янв 11, 2011 11:16 Ответить с цитатой




Сообщения: 1223
Откуда: Рига, район Ботанического сада

unonia :

Инета, спасибо большущее за блог! Цветок Переживаем вместе с вами. Эвии успехов, а вам терпения! Улыбка Она умная и талантливая девочка, а вы замечательная мама, все будет хорошо. Цветок


Присоединюсь!
Я , держа в руках первый дочкин табель, чувствовала себя точно так: Улыбка

Цитата:

Mazliet bažīgi veru vaļā Evijas liecību. Pirmā liecība MANAM bērnam. Jūtos pati kā skolniece


_________________
Мама двух дочек

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Krizdole offline Krizdole Сообщение Вт Янв 11, 2011 12:37 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Lapsa :
kā man riebjas tie meli, ko sīkais stāsta gaišām acīm skatīdams Зла не хватает
kāpēc sameloji? - pats nezinu, tā nu sanāca, pats pa sevi kaut kā...



Es jau vairs meitas versijas par notikušo neuztveru kā 100% patiesību. Vispirms noklausos visas iesaistītās puses un tad jau izsecinu, kuru sabārt, kuru nē. Es pat to nesauktu "melo acīs skatīdamās", drīzāk pat izfantazē to "kā gribētos lai būtu", ja nu gadījumā viņai kāds noticēs un nepārbaudīs/nesabārs/pažēlos.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

SkaLa offline SkaLa Сообщение Ср Янв 12, 2011 13:36 Ответить с цитатой




Сообщения: 4707
Откуда: Рига, Зиепниеккалнс

Apsveicu ar pirmo liecību! Цветок
Kamēr lasīju, cik bieži Evija Tev zvana pa mobīlo, uzradās jautājums - vai visiem visiem pirmklasniekiem ir mobīlie? a ja kādam nav?

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail

Krizdole offline Krizdole Сообщение Ср Янв 12, 2011 13:41 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Kopš LMT un Tele2 taisa pirmklasnieku akcijas septembrī, manuprāt, visiem ir telefoni, jo reāli tas neko daudz nemaksā. Man Evija zvana ļoti maz, pa šo laiku nākas Okarti papildināt tikai tāpēc, ka termiņš beigsies, nevis tāpēc, ka nauda notērēta.

Internetā nelien, dziesmas, spēles nevelk. Lieto tikai zvanīšanai + foto/filmēšana. Speciāli nekādas melodijas nelieku, jo skolotājai jau tā tas "Bābeles troksnis" ir līdz kaklam. Pagaidām šad tad paprasa dziesmas, bet tā kā es pati ar to neaizraujos, tad pat nezinu kā to dabūt uz telefonu Смешно Līdz saku, ka nebūs dziesmu.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

nastunja offline nastunja Сообщение Ср Янв 12, 2011 13:57 Ответить с цитатой




Сообщения: 374

Krizdole :
Kopš LMT un Tele2 taisa pirmklasnieku akcijas septembrī, manuprāt, visiem ir telefoni, jo reāli tas neko daudz nemaksā.


Visiem gan nav Улыбка.
Manam puikam 1. klasē nebija, jo nebija vajadzīgs. Viņš gāja pagarinātās dienas grupā, no kuras es viņu pēc darba ņēmu.
Es uzskatu, ka telefons ir vajadzīgs, ja bērns kādu laiku ir viens pats, vai nu iet no skolas pats, vai mājās ir pats. Tad reāli ir vajadzīgs. Ja ir visu laiku kopā ar kādu pieaugušo, tad ir jāmāca no galvas mammas un tēta telefons, jāieliek tas somā un jāmāca bērnam nepieciešamības gadījumā, pienākt pie pieaugušā un paprasīt piezvanīt mammai. Jo reāli tādi gadījumi gadās diezgan reti, bet es redzēju daudz pirmklasniekus, kam stundas laikā zvana un viņi neprot izslēgt telefonam skaņu un nezin ko darīt, un viņiem ir diezgan liels stress. Var būt ir gadījumi, kad tas telefons tiešām ir vajadzīgs, tad laicīgi jāmāca bērnu viņu lietot, lai pēc tam pašam būtu vieglāk. Un nedot to numuru kuram katram, lai nejauši nepiezvana stundas laikā.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

SkaLa offline SkaLa Сообщение Ср Янв 12, 2011 13:57 Ответить с цитатой




Сообщения: 4707
Откуда: Рига, Зиепниеккалнс

Ja nebūtu mobīlā, tad, hipotētiski, bērnam būtu daudz lietas jārisina pašam. Piemēram, ja plkst.13.00 neizgāja no skolas (nezinu, vai pirmklasnieki pazīst pulksteni Подозрительно ), tad jāiet no skolas pašam vai jāsēž skolā līdz vakaram un jāgada mamma. Tas, laikam, ir baigi drakonistiski... Закатил глаза es vienkārši filozofēju par tēmu "kad mēs augām..." Хихи es vispār nevaru iedomāties kā tas ir, iet skolā Rīgā (pati no mazpilsētas). Заклеил рот

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail

nastunja offline nastunja Сообщение Ср Янв 12, 2011 14:24 Ответить с цитатой




Сообщения: 374

SkaLa :
Ja nebūtu mobīlā, tad, hipotētiski, bērnam būtu daudz lietas jārisina pašam. Piemēram, ja plkst.13.00 neizgāja no skolas (nezinu, vai pirmklasnieki pazīst pulksteni Подозрительно ), tad jāiet no skolas pašam vai jāsēž skolā līdz vakaram un jāgaida mamma. Tas, laikam, ir baigi drakonistiski... Закатил глаза es vienkārši filozofēju par tēmu "kad mēs augām..." Хихи es vispār nevaru iedomāties kā tas ir, iet skolā Rīgā (pati no mazpilsētas). Заклеил рот


Mums bija tā, ka pirmajā klasē viņi sākumā visur gāja kopā ar skolotāju. Pat uz pulciņiem, pirmo laiku, vai nu pavadīja pagarinātās dienas grupas skolotāja, vai atnāca pakaļ pulciņa vadītājs. Kaut kur "iziet pašam" vajadzēja jau tuvāk Jaunajam gadam, kad bērns vismaz bija jau pieradis pie ēkas un režīma.
Starp citu arī pulciņi mums parādījās jau pēc Jaunā gada.
Manam bērnam dažreiz nācās iet pašam mājās jau pirmajā klasē, bet tie bija izņēmuma gadījumi, kas bija iepriekš sarunāti, un tas arī nebija rudeni, bet tuvāk pavasarim. Ja tas būtu nepieciešamas regulāri, tad noteikti pirktu mobilo ātrāk.
Galvenais, kas bērnam ir jāzina, ir viņa dienas kārtība. Katru rītu pirms stundām atkārtojām, kas viņam šodien ir jādara.
Protams, dažreiz gadījās tādas situācijas, kad kaut kas nebija paredzēts, tad lūdza palīdzību pieaugušajiem. Kad kaut kas bija jādara pašam, tad visu, ko varēju izdomāt, mēģināju pārrunāt iepriekš.



Последний раз редактировалось: nastunja (Ср Янв 12, 2011 15:39), всего редактировалось 1 раз

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Krizdole offline Krizdole Сообщение Ср Янв 12, 2011 14:40 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Evijai telefons bija jau no septembra, bet uz skolu sāka nēsāt līdzi tad, kad es aizgāju uz darbu atpakaļ un aukle sāka iet viņai pakaļ, kopā ar mazo māsu. Lai viņām nav jāiet iekšā skolā, tad aukle minūtes 10-15 iepriekš piezvana/pabrīdina un tad pie skolas jau gaida ārā. Bez tam tā tagad ir arī iespēja piezvanīt tētim, ja ir kas sakāms un nevar sagaidīt nākamo ciemošanaš reizi, lai nav no mana telefona jāzvana.

Kā iemācīties atslēgt skaņu - tas jau ir vecāku uzdevums. To mūsēji, manuprāt, visi iemācās viens un divi, jo tas ir obligāti jādara stundu laikā. Citādi skolotāja var savāk ttelefonu pie sevis(citreiz viņa to arī dara citā laikā, kad "aktīvisti" nevar rimties un vislaik atskaņo melodijas, kad skolotāja pieprasījusi klusāk uzvesties ārpus stundām).

Gadās gan cita problēma - izslēgta skaņa pēc stundām un nevar bērnu sazvanīt.

Nav jau tā ka Evija zvana man vienā laidā. Zvani ir reti, samērā. Ikdienā viņa tikai ar aukli komunicē pa telefonu.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

nastunja offline nastunja Сообщение Ср Янв 12, 2011 16:08 Ответить с цитатой




Сообщения: 374

Es tā arī domāju, ja tas reāli ir nepieciešams, tad ir jāpērk agrāk. Ja nav, tad neskatoties uz akcijām, nepirku. Man jau liekas, ka pirmajā klasē tas ļoti daudziem bērniem tikai traucē. Jo bērni, kas paši nāk mājās 1. klase viens vai 2.
protams, nebija īsti patīkami viņam, ka "visiem ir, bet man nav". bet tad, kad dabūja to telefonu (2. klasē pēc Ziemassvētku brīvlaika) tad bija patiešam lepns, ka nu tagad ir kā pieaugušais. Un saprot, ka tā nav spēļmantiņa, bet sazināšanas līdzeklis.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Krizdole offline Krizdole Сообщение Ср Янв 12, 2011 23:12 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Es paņēmu akcijas telefonu tikai ar domu, ka to vajadzēs pēc mēneša, kad Evijai es pakaļ vairs nevarēšu iet. Ja aizved līdz klases durvīm un turpat sagaida, tad telefons nav nepieciešams. Mūsējie paši mājās iet kādi bērni 5, laikam. Pārējos atved/sagaida vecāki, aukle, omītes, vecākā māsa/brālis.

Izrādīšanās - nu tas ir koks ar diviem galiem. Jā, daļa bērnu to dara. Daļai telefons līdzi ir tāpat vien, bez lielas vajadzības. Bet nu nevar tā visus pēc vienas mērauklas mērīt - katram tomēr savi iemesli, kāpēc telefons ir vai nav.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

zanik26 offline zanik26 Сообщение Чт Янв 13, 2011 01:13 Ответить с цитатой




Сообщения: 623
Откуда: Золитуде

Поздравляю! Молодцы! Все у вас замечательно. Счастье нереальное


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

sally offline sally Сообщение Пт Янв 14, 2011 10:29 Ответить с цитатой




Сообщения: 2031
Откуда: Золитундра

Labdien meitenes Улыбка Varbūt jūs varētu ieteikt kādu labu grāmatu laviešu valodā, ko uzdāvināt 6 gadus jaunam puisim? Улыбка


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Krizdole offline Krizdole Сообщение Пт Янв 14, 2011 13:29 Ответить с цитатой




Сообщения: 5534
Откуда: Ādaži

Jebkura encikolpēdija par tēmu, kas interesē bērnu.
Labāk aiziet uz grāmatnīcu un uz vietas izlemt - variantu ir simtiem.


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Lapsa offline Lapsa Сообщение Чт Фев 17, 2011 12:20 Ответить с цитатой




Сообщения: 7664
Откуда: Саркандаугава

Janvāris un mazliet arī februāris
Punktiņš, punktiņš ...


Цитата:

Trešdienas laikā man rodas ideja par Evijas darbu un nedarbu atsekošanas „tāfeli” – vietu, kur atzīmēt labo un noteikt mērķi, kuru var sasniegt ar labiem darbiem.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Skype


Начать новую тему Ответить на тему
 
страницы
1 2 3 4 5
предыдущая  |  следующая


 
Предыдущая тема ::  Следующая тема
Показать сообщения:   


Рига, Латвия
ВТ, 19/03
ночь

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер С, 1-3 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.
ВТ, 19/03
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер СЗ, 1-3 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.
ВТ, 19/03
день

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
2°..4°

Ветер СЗ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 767..769 мм рт.ст.
ВТ, 19/03
вечер

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер СЗ, 0-2 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 0 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022