Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
вторник, 23 апреля

Фотозал

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
anka, Anna Piskurjova sertificēta zīdīšanas konsultante.
Tulkoja Lii


Kad piena par daudz

Dažām zīdaiņu māmiņām ir pazīstama sajūta, kad gribas paēdināt savu mazo un pēc tam vēl arī kaimiņienes. Šāda vēlēšanās parasti parādās, ja piena ir ne tikai daudz, bet pat pārāk daudz. Daļai sieviešu tas ir dabas ielikts, un piena viņām ir daudz jau no pirmajām zīdīšanas dienām. Citos gadījumos šāda situācija attīstās nepareizas zīdīšanas organizēšanas dēļ, kad māmiņa, lai atbrīvotos no saspīlējuma krūtīs un samazinātu sākotnējo piena plūsmu, pirms zīdīšanas noslauc lielu piena daudzumu, tādējādi atvieglojot bērnam krūts zīšanu un gūstot īslaicīgu atvieglojumu. Bet šāda rīcība vēlāk tas var novest pie hroniskas problēmas. Nereti māmiņas pārāk bieži maina krūtis, cenšoties atrast to, pie kuras mazulis ēdīs mierīgāk. Dažu sieviešu krūtis ir ļoti jutīgas pret stimulāciju un nekontrolēta bieža krūšu maiņa var novest pie pārmērīgas piena izstrādes.

Giambologna, Neptune Fountain, ap 1567. gadu Piazza Nettuno, Bologna


Liels daudzums zemas kaloritātes piena noved pie nebeidzama riņķa danča – bērna vēders uzpūšas un pēc zīdīšanas rodas diskomforts, bet mazulis joprojām jūt arī izsalkumu, jo nav saņēmis trekno pienu un guvis sāta sajūtu. Zīdainis raud, un māmiņa sāk uztraukties, ka nepietiek piena, jo mazais ir neapmierināts.


Neatbilstoša zīdīšanas organizēšana var novest pie problēmas padziļināšanās. Priekšējā pienā ir liels laktozes (organismam nepieciešamais piena cukurs) daudzums, bet tā pārlieka uzņemšana izsauc palielinātu gāzu veidošanos un diskomfortu, vēdera izeja kļūst zaļa, putojoša, ūdeņaina. Ar laiku nepārstrādātā laktoze sakairina zarnu sieniņas, izsaucot sekundāru laktāzes nepietiekamību, tas var kļūt par iemeslu nelielam asiņu piejaukumam vēdera izejā. Šādā gadījumā var kļūdaini uzstādīt pārtikas alerģijas diagnozi.

Ēdināšanas režīma normalizēšana augstāk aprakstīto problēmu parasti atrisina.

Kā uzvedas zīdainis, ja mātei piena ir pārāk daudz:

 • daudz raud, parasti ir ļoti uzvilkts un/vai nemierīgs;
 • var aizrīties ar pienu, atgrūst, zīdīšanas laikā klepot;
 • kad mazulis atlaiž krūti, piens plūst ar strūklu, īpaši zīdīšanas reizes sākumā;
 • zīdīšanas laikā bērna krūts satvēriens noslīd uz krūtsgalu, viņš cenšas krūti nesatvert dziļi, tādējādi samazinot piena plūsmu;
 • zīdīšana atgādina cīņu, bērns pastāvīgi krūti satver un atkal atlaiž;
 • zīdīšanas reizes ir īsas, lielākoties nepārsniedzot 5 līdz 10 minūtes;
 • attiecības ar krūti ir „mīlu-ienīstu”;
 • starp zīdīšanas reizēm var būt pastiprināta gāzu izdalīšanās un apjomīga atgrūšana;
 • bērna vēdera izeja var būt zaļa, šķidra un putojoša, tā nāk ar strūklu.

Kas notiek ar māti, kad piena ir pārāk daudz:

 • krūtis faktiski vienmēr ir pārpildītas;
 • bieži atgadās piena nosprostojumi, kas var novest pie mastīta;
 • var būt sāpīgi krūšgali, jo bērniņš pie krūts ir nemierīgs un krūti satver sekli

Paņēmieni piena izstrādes samazināšanai:

Vienā zīdīšanas reizē ēdināt no vienas krūts. Ja bērniņš tuvāko divu stundu laikā vēlas ēst vēl, piedāvāt to pašu krūti. Nākamās divas stundas savukārt tikai otru krūti. Piena izstrāde ar laiku palēnināsies, jo krūtis tiek iztukšotas retāk. Šī stratēģija palīdzēs arī samazināt mazuļa apēsto priekšējā ar laktozi bagātā piena apjomu. Zīdainis sāks krūtis labāk iztukšot, uzņemt vairāk treknā piena.

Ja diskomforta sajūta „gaidošajā” krūtī ir ļoti stipra, noslauciet to līdz atvieglojumam (20-30 sekundes vai mazāk). Piens satur laktoproteīnu, kas pienā uzkrājas, ja krūts netiek iztukšota. Šim proteīnam vajadzīgs laiks, lai tas sasniegtu koncentrāciju pie kuras organisms saņem signālu samazināt piena izstrādi. Noslaucot līdz atvieglojumam, šim proteīnam tiek ļauts uzkrāties, bet neļaujam krūtī veidoties sastrēgumam. Ar diskomfortu un saspīlējuma sajūtu tikt galā palīdz atvēsinātas kāposta lapas.

Ja, ievērojot režīmu ar ilgstošu zīdīšanu no vienas krūts, nedēļas laikā mazulim diskomforts saglabājas, var mēģināt krūts dežūras pagarināt līdz trīs stundām vai pat ilgāk.

Svarīgi šīs krūts dežūras pagarināt pakāpeniski un uzmanīgi, jo pārāk ilga vienas krūts došana var arī pārāk stipri samazināt piena izstrādi.

To, ka ilgākas zīdīšanas no vienas krūts stratēģija darbojas, pamanīsiet, kad bērniņš kļūs mierīgāks un starp ēdienreizēm apmierinātāks, viņa vēdera izeja kļūs mazāk šķidra un dzeltena. Bērns daudz mazāk aizrīsies ar pienu, jo plūsma vairs nebūs tik strauja un spēcīga.

Zīdīšanas pozīcijas:

Lai zīdīšanu padarītu pēc iespējas patīkamāku, māmiņām ar lielu piena daudzumu un izteiktu piena izvadīšanas refleksu iesaka ieņemt pozīcijas, kurās mazulis guļ uz mammas. Šādā pozīcijā pienam nākas plūst augšup, tādējādi tā plūsma nav tik stipra.

Ja mazulis tomēr aizrijas, uzmanīgi atņemiet krūti, palieciet zem krūts dvielīti, kura notecēt pienam, un pēc tam atkal lieciet mazo pie krūts.

Daudzas sievietes, kurām ir pārāk daudz piena, par ērtu atzīst zīdīšanu guļus uz sāna. Šī pozīcija prasa zināmas iemaņas, un pašā sākumā, kad bērniņš vēl ir pavisam mazs, ir sarežģīti panākt labu krūts satvērienu. Tādēļ vispirms var mēģināt bērnu pie krūts pielikt šūpuļa pozīcijā, bet pēc tam lēnām un uzmanīgi, cieši turot mazuli, iekārtoties guļus pozīcijā.

Lai visas pārejošās grūtības paliek aiz muguras! Lai piens jums nav ne daudz ne maz, bet gan ir pietiekami!!!


Apspriežam rakstu šeit
07

Опубликовано: четверг, 7 ноября 2013
Количество просмотров: 21182

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
ВТ, 23/04
ночь

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_6_0_0.jpg
1°..3°

Ветер З, 4-6 м/сек
Атм. давл. 757..759 мм рт.ст.
ВТ, 23/04
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_6_0_0.jpg
0°..2°

Ветер ЮЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 759..761 мм рт.ст.
ВТ, 23/04
день

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер ЮЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 761..763 мм рт.ст.
ВТ, 23/04
вечер

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер Ю, 1-3 м/сек
Атм. давл. 762..764 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 5 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022