Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
вторник, 18 января

Фотоконкурс

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
DiankaM, Diāna Makedonska, sertificēta zīdīšanas konsultante.

Fotoattēlos - māmiņa Ļena Jelvel, un viņas dēliņš Gļebs, 7 mēnešu vecumā


Grims - Jelvel, Jeļena Veļičko, stiliste


Foto - www.olivestudio.eu


Kā iemācīt mazulim dzert no glāzītes

Līdz ar piebarošanas uzsākšanu jāsāk piedāvāt bērnam padzerties - ūdeni, nestipru tēju - jebko, ko dzerat ģimenē. Rodas jautājums - kā dot bērnam ūdeni?

Droši varam apgalvot, ka bērnam nav nepieciešama pudele ar knupi. Ja jūs vēlaties, lai bērns dzertu, neizlejot ūdeni (piemēram, uz ielas vai ciemos), var izmantot speciālās bērnu dzeramās krūzītes vai sportam paredzētās pudeles. Var iemācīt bērnam dzert caur salmiņu - veikalos var iegādāties bērnu dzeramtraukus ar salmiņu

Bet var iemācīt mazulim dzert no glāzītes vai krūzītes.

Ieguvumi:

  • Ārpus mājām nevar gadīties "ak, mēs aizmirsām mūsu superkrūzi", un bērnam nav no kā padzerties. Glāze, krūze vai vienreizējā glāzīte atradīsies gan viesos, gan restorānā.

  • Nav izdevumu speciālu bērnu trauku iegādei.

  • Mājās nav jāmeklē, kur palikusi īpašā bērna krūze, nav jādomā, vai tā ir tīra - bērns var padzerties no jebkuras tīras glāzes vai krūzes.

  • Bērniem patīk, ka viņi ir "kā visi": kad visa ģimene sēž pie galda, piemēram, mamma dzer no krūzes, tētis - no glāzes, un bērns - tāpat kā vecāki.

Un tagad trūkumi. Kaut gan, es tos nesauktu par trūkumiem, drīzāk par mācību procesa niansēm.

Lai iemācītos dzert, bērnam nepieciešams laiks. Mēs taču neceram, ka mazulis uzreiz sāks stabili staigāt. Ar dzeršanu ir līdzīgi - sākumā bērns nesapratīs, ko no viņa grib, tad pamazām sāks apjaust, līdz beidzot izdosies padzerties - tomēr sākumā noteikti gadīsies dzērienu izliet. Var gadīties, ka aktīvs bērns dažas reizes (bet varbūt ne tikai dažas) krūzi apgāzīs. Ja pieaugušie izturas ar sapratni pret mācību procesu, ir pacietīgi, tad pamazām mazais iemācīsies dzert akurāti.

Mācīsimies kopā!

1.  solis. Mums nepieciešama glāzīte (vai krūzīte), kuru jums ērti turēt rokās.

Ielejam glāzē nedaudz ūdens. Ja glāzīte maza, ielejiet tikai pāris ēdamkarotes. Ja glāze lielāka, tad jālej aptuveni pusglāze - tā lai, pārāk nesašķiebjot glāzi, ūdens tiek pie mazuļa lūpām un lai viņam būtu ērti.

Vēl jāņem vērā - ja mazulis dzers ēšanas laikā vai pēc ēšanas, tad glāzē nokļūs ēdiena daļiņas, jo bērns sakumā dzers nekārtīgi. Ūdens būs vairākkārt jānomaina.

2.  solis. Ņemam mazuli klēpī. Ja bērns jau sēž pats, tad apsēdinām, ja nē - noliekam viņu sev uz ceļiem tā, lai viņš ar muguriņu atbalstās pret jums.

Vēlams mazulim aplikt lacīti vai uzklāt uz krūtīm dvielīti, jo sākumā daudz ūdens varētu izlīt.

Ja mazulis grib turēt glāzi pats, dodiet to viņam, bet pieturiet ar roku, lai nebūtu strauju kustību un lai ūdens neizšļakstītos.

Ja mazulis vēlas paņemt glāzi rokās, paspēlēties ar to, izpētīt, tad labāk vispirms dotiet viņam tukšu glāzi (jūsu uzraudzībā). Kad viņš būs apmierinājis savu interesi, varam turpināt mācīties.

3.  solis. Pielieciet glāzīti bērnam pie mutes un piešķiebiet, lai bērns ar augšlūpu sajūt ūdeni.

Iespējams, sākumā viņš nesapratīs, kas jādara. Piemēram, daudzi bērni sākumā mēģina grauzt vai laizīt glāzi. Ja sākumā neizdodas, tas nekas - bērniņš taču mācās!

Pēc trešās vai ceturtās reizes, vai varbūt pēc pāris dienām, mazulis sapratīs, ka ūdeni var dzert, strebjot to ar augšlūpu vai arī iesūcot mutītē.

Svarīgi - pacietīgi un konsekventi dodot iespēju mazulim vingrināties, ar laiku viņš iemācīsies dzert akurāti un neizliet dzērienu.

Lai veicas! Jums viss izdosies!


Apspriežam rakstu šeit
30

Опубликовано: понедельник, 30 декабря 2013
Количество просмотров: 5806

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
ВТ, 18/01
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
0°..2°

Ветер ЮЗ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.
СР, 19/01
ночь

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
0°..2°

Ветер ЮЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 762..764 мм рт.ст.
СР, 19/01
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер Ю, 3-5 м/сек
Атм. давл. 759..761 мм рт.ст.
СР, 19/01
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
4°..6°

Ветер ЮЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 754..756 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 10 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022