Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
вторник, 25 Июня

Фотозал

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
Mentālā aritmētika — Latvijā!

„Audzināšanas mērķis ir iemācīt mūsu bērniem iztikt bez mums”
Ernsts Leguvē

Rīgā darbu ir uzsācis intelektuālo spēju attīstības centrs „AMAKids”. Šeit ar bērniem strādā, izmantojot metodi, kuras uzdevums ir abu smadzeņu pusložu attīstīšana. Pirmie rezultāti ir iespaidīgi — bērni spēj galvā veikt aritmētiskas darbības tādā ātrumā, kādā pieaugušie to nevarēs izdarīt pat ar kalkulatoru.

Kādēļ ir vajadzīgas šādas spējas?

Katrs vecāks vēlas, lai bērns gūst panākumus dzīvē un ir patstāvīgs.

Skola galvenokārt dod noteiktu zināšanu apjomu.

Bet dzīvē ir vajadzīgas ne tikai zināšanas un attīstošas nodarbības vai daudz svešvalodu, mūsdienās bērniem ir nepieciešamas prasmes:

  • uztvert un apstrādāt apjomīgu informācijas plūsmu;
  • ātri pieņemt optimālus lēmumus;
  • precīzi orientēties ātri mainīgajā pasaulē;
  • pilnā apmērā izmantot savu prāta potenciālu.

Iespēja sasniegt labus rezultātus dažādās jomās ir tieši saistīta ar cilvēka labās un kreisās smadzeņu puslodes harmonisku attīstību.

Mūsdienu izglītības sistēma gandrīz visās valstīs un skolās galveno uzmanību pievērš kreisās puslodes attīstīšanai.

Programma „Mentālā aritmētika“ ar galvas rēķinu palīdzību palīdz uztrenēt saites starp galvas smadzeņu neironiem, stimulējot galvas smadzeņu abu pusložu darbību, attīsta domāšanas ātrumu un kvalitāti, proti, pilnveido bērnu prāta spējas.

Pateicoties tam, bērns sāk ātrāk skaitīt un labāk iegaumēt, izrāda noslieci uz zīmēšanu, mūziku un matemātiku, ātrāk apgūst svešvalodas. Bērniem uzlabojas sekmes skolā, parādās iepriekš nezināmi talanti, attīstās intelektuālās spējas, kādas nepiemīt viņu vienaudžiem, paaugstinās pašvērtējums!

Kas ir „Mentālā aritmētika“?

Mentālā aritmētika ir augsti efektīva prāta spēju attīstīšanas programma ar galvas rēķinu palīdzību.

Šīs programmas pamatā ir vairāk nekā 2000 gadu sena rēķināšanas metode. Pašlaik šo metodi izmanto aptuveni 56 pasaules valstīs. Piemēram, Japānā mentālā aritmētika ir iekļauta vispārizglītojošo skolu un bērnudārzu programmā, un tā rezultātā japāņu skolēni gadu no gada uzvar dažādās starptautiskās olimpiādēs, kas jau ir kļuvusi par tradīciju, bet risināt uzdevumus ar trīsciparu skaitļiem bērni prot jau bērnudārzā.

Tagad mentālā aritmētika ir pieejama Latvijā, centrā „AMAKids“!

Kas ar to var nodarboties?

Intelektuālās spējas var attīstīt jebkurš bērns, taču pastāv vecuma ierobežojums — no 5 līdz 16 gadiem, jo tieši šajā vecumā notiek intensīva smadzeņu attīstība, daudzas iemaņas tiek apgūtas ātri un saglabājas ilgus gadus.

Ja bērns divu gadu garumā veic vingrinājumus, kas aktivizē abas puslodes, tad visu atlikušo mūžu smadzenes darbojas efektīvāk. Tas ir tāpat, kā iemācīties staigāt uz divām kājām — vienu reizi jāiemācās un pēc tam tas notiek automātiski.

Pēc viena vai divu mēnešu ilgām nodarbībām bērni varēs izpildīt vairākas prāta darbības vienlaikus, apvienot loģisko un radošo domāšanu. Piemēram, skolēns varēs vienlaikus saskaitīt divciparu skaitļus un deklamēt dzejoli.

Kā notiek apmācība?

Programmas pirmajos posmos bērni veic aprēķinus, izmantojot skaitāmos kauliņus (Eiropā tos sauc par „abaku“, bet Japānā — „sorobanu“) un abas rokas, kas veicina sīkās motorikas attīstību un iesaista abas smadzeņu puslodes.

Pēc tam bērnu māca veikt aritmētiskas darbības galvā, skaitāmos kauliņus izmantojot tikai iztēlē (mentālā skaitīšana). Kad šī metodika apgūta, bērni prot domās atņemt un saskaitīt, dalīt un reizināt tādā ātrumā, kādu var „apskaust“ pat kalkulators.

Tomēr „Mentālās aritmētikas“ jēga nepavisam nav prasme rēķināt galvā. Tas ir tikai lietderīgs blakusefekts. Bet paši skaitāmie kauliņi nav ne kalkulators un pat ne matemātiskais trenažieris.

Īpašo abaka skaitāmo kauliņu izmantošana iesaista kreiso un labo smadzeņu puslodi, loģiskajām operācijām pieslēdzot radošo domāšanu.

Centra „AMAKids“ programmas mērķis ir smadzeņu trenēšana uztveres un informācijas apstrādes maksimālā ātruma panākšanai.

„Mentālā aritmētika“ attīsta spēju gūt panākumus jebkurā jomā!

Kā pieteikt bērnu?

Centra „AMAkids“ bezmaksas izmēģinājuma nodarbībai bērnu var pieteikt, nosūtot pieteikumu tīmekļa vietnē www.amakids.lv vai zvanot pa tālruņiem:
+371 20339002, +371 20339005

Mūsu adrese:
Matīsa ielā 28, Rīgā
E-pasts:[email protected]


Apspriežam
20

Опубликовано: пятница, 20 января 2017
Количество просмотров: 6984

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
ВТ, 25/06
вечер

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
18°..20°

Ветер СЗ, 0-2 м/сек
Атм. давл. 764..766 мм рт.ст.
СР, 26/06
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
14°..16°

Ветер СЗ, -1-1 м/сек
Атм. давл. 764..766 мм рт.ст.
СР, 26/06
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
20°..22°

Ветер ЮЗ, 0-2 м/сек
Атм. давл. 764..766 мм рт.ст.
СР, 26/06
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
24°..26°

Ветер СЗ, 1-3 м/сек
Атм. давл. 763..765 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 2 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022