Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
понедельник, 11 декабря

Фотозал

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
Elja, Elvīra Jansone, zīdīšanas konsultante.


Ar mazuļa piedzimšanu mātei sākas jauna dzīve un tās nosaukums ir dzīve ar zīdaini. Mazulis pavada daudz laika uz māmiņas rokām, bieži un ilgstoši zīž krūti, viņam ir neieciešama aprūpe un uzmanība.

Māmiņām, kas nevar iedomāties krūts barošanu neskatoties pulkstenī, var rasties priekšstats, ka, barojot pēc pieprasījuma, māte nevar darīt neko citu kā tikai zīdīt bērnu. Taču tā tas nav. Vienkārši ir jāprot organizēt sava ikdienas dzīve tā, lai nevis māte būtu bērnam klāt, bet bērns būtu klāt mammai. Sajūtiet šo atšķirību!

Nenovērtējama palīdzība

Sākumā, protams, ir ļoti nepieciešama tuvinieku palīdzība. Visu tautu tradīcijās ir bijis paradums pirmajās 40 dienās pēc dzemdībām atbrīvot sievieti no jebkādiem mājas darbiem, iekārtojot viņu atsevišķā mājas „kaktā”, kur viņai neviens netraucēja un viņa nevienam netraucēja, nodarbojoties tikai ar bērnu. Nevajag lūgt vīru, vecmāmiņas un citus palīgus rūpēties par bērnu. Pirmajās 6 nedēļās veidojas pamati mazuļa savstarpējām attiecībām ar pasauli, un tās sākas ar ciešu un harmonisku kontaktu ar māti. Māmiņa mācās barot, turēt mazuli rokās, mazgāt viņu, saprast mazuļa vajadzības, un mazulis savukārt mācās saprast māti. Mātes aizvietošana ar citiem cilvēkiem šajā laika posmā var nelabvēlīgi ietekmēt bērna sociālo iemaņu attīstību nākotnē. Palīgu uzdevums būtu rūpēties par jauno māmiņu, atbalstīt viņu ar vārdiem un darbiem, nodrošināt fizisko un emocionālo komfortu.

1.5-2 mēnešu vecumā sāk veidoties diendusu ritms, mazulim rodas kaut kas līdzīgs „režīmam” un māte kļūst brīvāka.

Kā tikt galā ar mājas darbiem

Ja tēta atvaļinājums sakarā ar bērna piedzimšanu ir beidzies un vecmāmiņas ir aizbraukušas, tad pastāvīgi palīdzēt jaunajai māmiņai neviens vairs nevar. Taču vajag gan pagatavot pusdienas, gan uzkopt māju, gan izmazgāt veļu... Tikt galā ar saimniecību šādā situācijā palīdzēs daži vienkārši likumi.

Pirmais, ko vajadzētu iegaumēt – darbi ir jāveic laikā, kad bērns ir nomodā, bet atpūsties vajag kopā ar bērnu, kamēr viņš guļ. Vismaz vienai diendusai ir jābūt kopīgai. Šāda dienas kārtība ne tikai ļauj mātei savlaicīgi atjaunot spēkus, bet arī sniedz maksimālas iespējas bērna harmoniskai attīstībai. Atrodoties blakus mātei, kura pastāvīgi ir nodarbināta, viņam ir iespēja izzināt pasauli un apgūt daudzas lietas. Bērnam būs interesanta darbīga māmiņa, kurai ir aktīvs dzīvesveids. Viņš būs iesaistīts viņas darbībā un nebūs vajadzības izdomāt īpašas izklaides bērnam.

Tagad sadalīsim visus mājas darbus 3 kategorijās:

 • darbi, kas padarāmi stāvus, ar vienu roku;
 • darbi, kas padarāmi sēžot, ar divām rokām;
 • darbi, kas padarāmi stāvus, ar divām rokām.

  Darbi, kurus var veikt stāvus, ar vienu roku, ir jādara ar bērnu uz rokām. Pilnīgi iespējams kopā ar mazuli salikt mantas savās vietās, ielikt veļu mašīnā, slaucīt grīdu, pagatavot maltīti no pusfabrikātiem, pagatavot sviestmaizi un ieliet tēju.

  Darbus, kurus var veikt sēžot, ar divām rokām, mēs darām kopā ar bērnu, iekārtojot viņu sev blakus. Piemēram, mizot kartupeļus var sēžot uz paklāja un noliekot bērnu blakus. Māmiņa sarunājas ar bērnu, mazulis atrodas viņai blakus, redz, dzird viņu un neuztraucas.

  Un tikai trešās kategorijas darbus vajag veikt kopā ar palīgu vai tad, kad mazulis guļ. Ja padomāt, to nav tik daudz – grīdu, trauku mazgāšana, mīklas mīcīšana. Un pat šos darbus var darīt kopā ar mazuli, ja jūs izmantojat pārsēju – slingu, kas atbrīvo mātes rokas, neatņemot bērnu no krūts.

  Paies gads, divi, un bērns, ar kuru kopā māte bija veikusi mājas darbus kopš zīdaiņa vecuma, patīkami pārsteigs jūs ar strādīgumu un vēlmi palīdzēt visos darbos. Māmiņas personīgais piemērs taču ir vislabākais audzināšanas līdzeklis.

  Jāatzīmē, ka māmiņai ne tikai ir iespējams, bet arī vajadzētu ēst ar bērnu rokās. Šādā gadījumā mazulim laikus veidojas interese par pārtiku un bērns, kurš kopš zīdaiņa vecuma ir pieradis vērot vecāku uzvedību pie galda, bez grūtībām iemācās pareizi košļāt, izmantot galda piederumus, ar cieņu izturēties pret ēšanas procesu. Tomēr parūpējieties par drošību – pieņemiet par likumu nelikt uz galda ļoti karstus ēdienus un dzērienus, lai netīšam neapdedzinātu mazuli. Bieži vien jaunās māmiņas vēlas, lai naktī tēvs viņas aizvietotu. Celtos, iešūpotu bērnu. Taču, ja vīrs jums ir nozīmīgs kā palīgs saimniecībā un apgādnieks, viņam ir jānodrošina iespēja nepārtraukti gulēt naktī 6 stundas. Ja vīrieti naktī raustīsiet, viņam ātri pazudīs darbaspējas, viņš kļūs nervozs, jo viņa dabā nav spējas gulēt pa brīžiem. Šāda spēja piemīt tikai sievietei. Viņa var mosties ik pēc divām stundām un rītā justies modra un izgulējusies. Mātes un bērna kopīgs nakts miegs arī palīdzēs māmiņai pilnvērtīgi atpūsties, jo viņai nevajadzēs celties, lai pabarotu bērnu, un zīdīt praktiski nepamostoties.

  16

  Опубликовано: суббота, 16 декабря 2006
  Количество просмотров: 18598

  © Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрации • Рига, Латвия
  ПН, 11/12
  ночь

  пасмурно, невесёлая погодка

  /images/weather/n_3_10_0_0.jpg
  -1°..-3°

  Ветер ЮВ, 3-5 м/сек
  Атм. давл. 757..759 мм рт.ст.
  ПН, 11/12
  утро

  пасмурно, невесёлая погодка

  /images/weather/d_3_10_0_0.jpg
  -1°..-3°

  Ветер В, 3-5 м/сек
  Атм. давл. 754..756 мм рт.ст.
  ПН, 11/12
  день

  облачно

  /images/weather/d_2_10_0_0.jpg
  -1°..-3°

  Ветер В, 3-5 м/сек
  Атм. давл. 751..753 мм рт.ст.
  ПН, 11/12
  вечер

  пасмурно, невесёлая погодка

  /images/weather/n_3_10_0_0.jpg
  0°..-2°

  Ветер В, 2-4 м/сек
  Атм. давл. 750..752 мм рт.ст.

  Предоставлено Gismeteo.Ru

  Сейчас на сайте: 1 гостей и 3 пользователей.
  Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
  © ККМ Клуб 2006 — 2022