Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
пятница, 19 Июля

Фотозал

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
Inta Santa, pārmaiņu un izaugsmes veicinātāja/ koučs


Eneagramma kā palīgs vecākiem un skolotājiem

Meta description: katrs cilvēks piedzimst ar savu eneatipu. Kopā ir deviņi dažādi eneatipi. Cilvēks piedzimst jau ar savu raksturu, kuru nevar ietekmēt pat vecāki, taču vecāki var strādāt pie bērna labo rakstura īpašību attīstīšanas.

Eneagramma ir personības tipoloģija, kura tika izgudrota ļoti sen, taču mūsdienās tikai attīstās un tiek papildināta, kā arī psiholoģiski pamatota. Katrs cilvēks piedzimst ar savu eneatipu. Kopā ir deviņi dažādi eneatipi. Cilvēks piedzimst jau ar savu raksturu, kuru nevar ietekmēt pat vecāki, taču vecāki var strādāt pie bērna labo rakstura īpašību attīstīšanas, izmantojot eneagrammas koučingu, tas var kalpot kā labs palīgs vecākiem un skolotājiem.

1. Eneatips - Kritiķis

Šie bērni raksturā ir un arī vēlas būt ļoti labi. Viņi apzinās un pilda visus noteikumus, jo patiešām to vēlas. Viņi vienmēr ievēro citu kļūdas - gan bērnu, gan skolotāju, un vienmēr uz tām norāda.

Šos bērnus nav ieteicams kritizēt. Vislabākie kritiķi pirmā eneatipa bērni ir paši sev. Šie bērni ievēro nepilnības un viņiem ir vēlme tās labot. Vecākiem vajadzētu mudināt bērnu uz izklaidēm un atpūtu, lai bērns aizmirstu par iekšējo sevis un apkārtējo kritizēšanu.

2. Eneatips - Palīgs

Šie bērni pēc rakstura arī ir ļoti labi, taču tie iekšēji domā, ka labs ir tas, kuram pašam nav savu vajadzību un kurš var palīdzēt otram.

Šie bērni parasti klasē uzņemas dažādus atbildīgos darbus, kā arī ir lieli skolotāju palīgi. Viņi to visu dara labprātīgi, bez prasīšanas. Šo bērnu talants ir tas, ka vienmēr viņi redz to, kuram ir nepieciešama palīdzīga roka un to arī viņiem sniedz.

Vecākiem vajadzētu mācīt, ka šie bērni drīkst gribēt arī kaut ko sev, un, ka tas nav slikti, ka arī pašam ir savas vēlmes un vajadzības.

3. Eneatips - Gudrinieks

Šie bērni vienmēr vēlas būt izcilnieki. Viņi ir pārliecināti, ka mīlestību var nopelnīt tikai tad, ja izdabā vecāku redzējumam par labu bērnu, un tieši tāpēc šie bērni vienmēr cenšas būt labāki par citiem un visu izdarīt perfekti.

Šie bērni ir gudri, viņi apzinās, kad noteikumi ir jāievēro, bet arī kad var mēģināt tos apiet. Viņi viegli spēj plānot laiku un novērtēt situāciju.

Vecākiem šos bērnu vajadzētu atbalstīt un likt tiem saprast, ka mīlestība nav vienmēr jānopelnī, un ka vecāki viņus mīl, lai vai kas.

4. Eneatips - Individuālisti

Šie bērni bieži jūtas adoptēti, jo viņiem šķiet, ka vecāki ir savādāki, nekā viņi paši. Viņi mīlestību cenšas nopelnīt ar bēdīgu sejas izteiksmi vai asarām. Viņi bieži ir skumji un bieži slimo. Šie bērni no vecākiem gaida mīlestību, kuru vecākiem vajadzētu sniegt daudz vairāk, gluži tāpat kā kopā iesaistīties dažādās aktivitātēs un atbalstīt bērna radošās izpausmes. Šiem bērniem ir nepieciešama nedalīta mīlestība.

5. Eneatips - Vientuļnieki

Šie bērni ir ļoti bailīgi, pat mājās viņi nejūtas gana droši. Visas pārmaiņas uztver kā īstas briesmas. Skolas burzma un skaļums nav domāti viņiem, tie dod priekšroku klusumam un mieram. Bieži šie bērni slimošanu izmanto kā labu iemeslu, lai panāktu savu vēlmju izpildi. Šiem bērniem ir ieteicams pilnvērtīgi apmeklēt bērnudārzu pirms skolas gaitu uzsākšanas.

Šie bērni ir klusi, maz runā, bet kad to dara, tas ir ļoti jēgpilni. Piektā eneatipa bērniem nepatīk izpaust savas sajūtas, viņi baidās no emocijām. Šo bērnu talants ir viņu apbrīnojamās koncentrēšanās spējas.

Vecākiem būtu ieteicams regulāri šiem bērniem dot personīgo telpu, kā arī vienmēr detalizēti paskaidrot visu notiekošo, lai neradītu pārmērīgu stresu par sagaidāmo.

6. Eneatips - Lojālisti

Arī šie bērni gluži tāpat, kā piektā eneatipa bērni, ir ļoti bailīgi, taču viņi bieži domā arī par to, kas var notikt rīt un parīt, viņi sāk baidīties jau stipri pirms laika. Viņi vienmēr visām situācijām jau ir izdomājuši vissliktāko, kas varētu notikt, tāpēc šie bērni ir ļoti piesardzīgi un prātīgi. Viss tiek pārdomāts un apdomāts.

Arī draugi šiem bērniem ir tādi, ar kuriem draudzība jau ilgst ilgāku laiku. Šie bērni ir talantīgi, taču parasti izvēlas vienu aizraujošu aktivitāti, ar kuru parasti aizraujas gandrīz visu jaunību.

Vecākiem vajadzētu šos bērnu mudināt apgūt jaunas lietas, atbalstīt un iedrošināt dažādās dzīves situācijās.

7. Eneatips - Entuziasti

Šie bērni ir īsti piedzīvojumu meklētāji. Katra iespēja un katrs piedzīvojums ir radīts tieši viņiem. Septītā eneatipa bērni ir ļoti aktīvi un atraktīvi, vienmēr gatavi iet un darīt. Šiem bērniem ir grūti koncentrēties, jo visu laiku rodas jaunas idejas un vēlmes.

Visticamāk šie bērni vēlēsies izmēģināt visus iespējamos ārpusskolas pulciņus un tikai tad spēs izvēlēties savējo. Viņi ir spējīgi ātri reaģēt. Vienmēr pozitīvi.

Vecākiem vajadzētu mācīt šiem bērniem pabūt arī ar sevi un baudīt mieru.

8. Eneatips - Līderi

Ja kaut kas atgadīsies, šajā atgadījumā noteikti būs iesaistīti astotā eneatipa drosminieki. Šos bērnu nekā nevar piespiest kaut ko izdarīt, viņi dara tikai to, ko paši vēlas, bet vēlas viņi daudz.

Nekas nav par grūtu, nekas nav par smagu, nekas nav par šauru, nekas nav par garu - ja viņi tā vēlas. Šie bērni parasti rada vislielākās sāpes skolotājiem, jo šiem bērniem ir problēmas ar disciplīnas ievērošanu.

Šie bērni viegli aizrauj citus ar savām idejām. Vecākiem būtu jāmāca šādiem bērniem būt mierīgākiem un stipriem.

9. Eneatips - Mierinātāji

Šie bērni ir mierīgi un nosvērti, bieži viņus pūlī nemaz nepamana. Viņi labāk izvēlēsies grāmatas, nevis bumbu vai lelles, taču ja draugi piedāvās, viņi neatteiksies no kaut kā aktīvāka.

Šie bērni mierīgi izpilda citu vēlmes, taču reti izpauž savējās. Viņi visam piekrīt, bet darīs tikai to, ko paši gribēs un uzskatīs par vajadzīgu. Viņi izvairās no konfliktiem. Vecākiem vajadzētu mudināt bērnu izteikt savas domas un viedokli, būt aktīvākam un pavadīt kopā ar viņu pēc iespējas vairāk laika.

Eneagrammas koučings ir labs veids gan vecākiem, gan skolotājiem noskaidrot bērna stiprās un vājās puses. Tas ļauj vecākiem izaudzināt labāku bērnu un skolotājiem - labāku skolnieku.


Apspriežam rakstu
04

Опубликовано: четверг, 4 Июля 2019
Количество просмотров: 2942

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
ПТ, 19/07
день

облачно

/images/weather/d_2_10_0_0.jpg
22°..24°

Ветер СЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 761..763 мм рт.ст.
ПТ, 19/07
вечер

малооблачно

/images/weather/n_1_10_0_0.jpg
19°..21°

Ветер СЗ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 760..762 мм рт.ст.
СБ, 20/07
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
16°..18°

Ветер З, 1-3 м/сек
Атм. давл. 760..762 мм рт.ст.
СБ, 20/07
утро

малооблачно

/images/weather/d_1_10_0_0.jpg
19°..21°

Ветер З, 2-4 м/сек
Атм. давл. 759..761 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 4 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022