Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
понедельник, 21 Июня

Фотозал

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
William Sears and Martha Sears, THE BABY BOOK
Tulkoja Ulla, Jūlija Timofejeva


Miliums (baltā akne)
Pirmajās nedēļās uz bērna sejiņas, īpaši uz deguna, var taustot sajust un arī ieraudzīt mazas baltas pinnes. Tās rodas poru aizsērējuma dēļ, un izzūd pašas bez jebkādas ārstēšanas pēc dažām nedēļām.

Toksiskā eritēma.
Nebaidieties no šāda nosaukuma. Tā parādās kā dzeltenbaltas pumpiņas, kas ielenktas sārtā gredzenā. Ļoti līdzīgas insektu kodieniem. Tā ir normāla parādība. Šie punktiņi parādās pirmajā dzīves nedēļā, biežāk uz vēdera, un bez ārstēšanas pazūd paši divu nedēļu laikā.

Sarkanā sviedrene.
Parādās kā sarkani izsitumi uz pārāk mitras ādas – kakla krociņās, aiz ausīm, starp kājiņām un vietās, kur apģērbs ir pārāk piegulošs. Viegli pārvelciet ar pirkstiem šādai vietiņai pāri. Ādiņa liksies raupja kā smilšpapīrs. Un man šķiet, ka tas varētu mazo satraukt. Velciet bērnam vaļīgu un vieglu kokvilnas apģērbu, uzmanīgi mazgājiet ādiņu ar tīru, vēsu ūdeni vai ar dzeramās sodas šķīdumu (1 tējas karote uz glāzi ūdens). Vajag uzmanīgi nomazgāt un nosusināt ādiņu ar vates tamponu.
Neberziet jutīgu jaundzimušā ādiņu!

Jaundzimušo akne.
Ap 3. – 4. nedēļu esiet gatavi tam, ka bērniņa sejas ādiņa tiks sabojāta ar akne. Kā tas mēdz būt pusaudžiem, sarkani taukaini izsitumi noklās gandrīz visu sejiņu, un vēl nesen tik maigi un samtaini vaidziņi kļūs grubuļaini un raupji kā smilšpapīrs. Šī parādība ātri pāriet (vērīgi un pieredzējuši vecāki parasti plāno fotosesijas un kristības pirms vai pēc šī perioda). Jaundzimušo akne parasti sasniedz savu kulmināciju ap 3. bērna dzīvības nedēļu un pāriet pēc 1 - 1,5 mēneša.
Rodas situācija, kad liels hormonu līmenis var izsaukt pārāk aktīvu tauku dziedzeru darbību, biežāk tas notiek uz sejas un apmatojumā. Dziedzeri izdala tā sauktos ādas taukus. Tauku dziedzeru aizsērējums noved pie iekaisumiem un akne mezgliņu veidojumiem. Vecāki sauc tos par bērnu akne. Medicīniskais šīs parādības nosaukums ir seborejas ekzēma.

Jaundzimušo akne vairāk satrauc vecākus, nekā pašus bērnus. Nogrieziet bērnam nadziņus, lai viņš nesaskrāpē sev sejiņu. Uzmanīga apmazgāšana ar bērnu ziepēm noņem lieku un kairinošu tauku slāni. Ja akne pumpiņas inficējas (ap mezgliņiem ir apsārtums vai medum līdzīgi izdalījumi), jūsu ārsts var izrakstīt speciālo ziedi. Lielākoties šī akne pazūd pati bez liekas iejaukšanas un bez īpašas ādas kopšanas.

30

Опубликовано: среда, 30 сентября 2009
Количество просмотров: 46119

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
ПН, 21/06
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
21°..23°

Ветер ЮВ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 760..762 мм рт.ст.
ПН, 21/06
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
26°..28°

Ветер ЮВ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 759..761 мм рт.ст.
ПН, 21/06
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
32°..34°

Ветер ЮВ, 3-5 м/сек
Атм. давл. 758..760 мм рт.ст.
ПН, 21/06
вечер

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
28°..30°

Ветер ЮВ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 757..759 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 0 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2019