Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
среда, 06 Июля

Фотоконкурс

Занятия и экскурсииФотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай
Afinka, Ņina Geronika

No krievu valodas tulkoja Mistressss


Gribu uzreiz pateikt, ka meistarklašu rozes veidošanā internetā ir ļoti daudz un Jūs varat atrast sev tīkamāko rozes izgatavošanās veidu. Iespējams, ka var atrast pat kaut ko vienkāršāku, bet es mēģinājumu un kļūdu metodes ceļā esmu izvēlējusies 2 variantus, ar vienu no tiem es Jūs tūlīt iepazīstināšu.

Kas ir nepieciešams:

  1. Gofrētais floristikas papīrs (ne bērnu rokdarbiem)
  2. Stieple 1.3 mm
  3. Mākslīgo lapiņu zariņš
  4. Konfekte
  5. Otiņa (ziedlapiņu veidošanai, es vēlāk paskaidrošu, kāpēc tieši otiņa)
  6. Gumija
  7. Karstā līme, šķēres, plakanknaibles. .

Mana rozīte būs divkrāsaina – dabā rozēm viducis vienmēr liekas mazliet tumšāks, tāpēc man arī patīk krāsu pārejas.

Tagad veidošana soli pa solim:

1. Sāksim ar ziedpumpura veidošanu. Es nogriežu tumši rozā papīra gabaliņu, aptuveni 10 cm garu un gandrīz divu gofrētā papīra iedalījumu platu. Precīzs izmērs ir atkarīgs no konfektes lieluma – tai ir jābūt pilnībā nosegtai.

2. Salieku uz pusēm, nogriežu stūrīšus pusapļa formā un izstiepju maliņu ar pirkstiem.

3. Tālāk es izstiepju un taisu izliekumu tajā vietā, kur būs ziedpumpura vidus, un ietinu konfekti.
Nostiprinu to visu ar gumiju.

4. Lai kājiņa nebūtu pārāk liela, es to nogriežu taisni un pēc tam mazliet slīpi.

5. Ielīmēju stiepli.

6.Tagad ir jāizgriež 4 ziedlapiņas, kas būs apkārt ziedpumpuram. Esmu nolēmusi, ka tie būs ziedpumpura krāsā, tāpēc ņemu tumšāku papīru. Ziedlapiņu garums arī ir atkarīgs no konfektes lieluma – tie būs aptuveni 2 gofrētā papīra iedalījumi un garums būs ap 12 cm, tādējādi sanāk četras trīs centimetru platas ziedlapiņas.
Ņemam 12 cm, saliekam uz pusēm un vēlreiz uz pusēm, un no visām pusēm pārgriežam, lai sanāktu 4 atsevišķas vienādas sloksnes.

7. 4 sloksnes, ko ieguvām iepriekšējā solī, turam kopā un izgriežam ziedlapiņas formu. Apakšu obligāti nogriežam slīpi – šajā vietā mēs ziedlapiņu pielīmēsim ziedpumpuram. Un augšiņu izgriežam viļņainu - aptuveni tā, kā parādīts fotogrāfijā. Ir pieļaujamas arī citas formas, protams, te viss ir atkarīgs no Jūsu fantāzijas.

8. Tagad mums ir vajadzīga otiņa. Protams, visu zemāk aprakstīto var paveikt ar irbulīša vai koka iesmiņa palīdzību, bet man vislabāk patīk tā forma, kura sanāk ar otiņas palīdzību, jo otiņas rokturīša platums mainās. Nolokām visas 4 ziedlapiņas no augšas un viduci taisām tāpat kā ziedpumpuram.

9.Pielīmējam ziedlapiņas ziedpumpuram. Līmējam tā, lai tās atrastos it kā viena otrai pretī un mazliet ar pārlaidumu – tā kā vienu uz otras.

10.Nākamās 4 ziedlapiņas būs lielākas un gaišākas. Aptuveni 4 – 5 cm platas, augstums tāds pats kā agrāk – aptuveni 2 gofrētā papīra nodalījumi. Citreiz sanāk, ka ir nepieciešamas piecas ziedlapiņas, jāskatās pēc situācijas. Pārgriežam 20 cm 4 daļās. Sanāk 4 ziedlapiņas.

11. Šīs ziedlapiņas izgriežam sirsniņas formā (te arī ir iespējamas variācijas) un atkal nolokām augšu ar otiņas palīdzību, tikai tagad sākumā „apstrādājam” vienu pusi, pēc tam otru, jo ziedlapiņa ir platāka. Apakšu nogriežam slīpi.

12. Pielīmējam ziedlapiņas ar pārlaidumu un skatāmies, vai pietiek ar 4 gabaliem, vai arī ir nepieciešama vēl viena, lai rozīte izskatītos apjomīgāka.

13. Tagad mūsu rozīte ir “jāapzaļumo”. Tam ir nepieciešams gofrētais papīrs zaļā krāsā, aptuveni 20 cm garš, augstums tāpat kā līdz šim 2 gofrētā papīra iedalījumi. Uzmanīgi izgriežam lapiņas.

14. Katru lapiņu izliekam un sarullējam augšiņu ar pirkstiem.

15. Nogriežam zaļa papīra sloksni - 1.5 cm platu, 30 cm garu, ja ar to nepietiks, pēc tam var nogriezt vēl.

16. Sākumā pielīmējam lapiņas, noslēpjot rozes saknīti, un pēc tam visu noslēpjam ar izstiepto 30 cm sloksnīti. Te vajag visu kārtīgi pielīmēt, lai ļoti labi turas.

17. Tagad var izveidot un pielikt klāt vēl vienu vai divus ziedpumpurus, bet var iztikt arī bez tiem.

Ziedpumpuru taisa no nelielas gofrētā papīra sloksnes, kas vidū ir izliekta un kurā ietin konfekti. To visu apakšā nostiprina ar gumiju. Tad augšiņu nogriež slīpi, mazliet sarullē ar rokām, izveidojot ziedpumpura formu, apakšā visu lieko nogriež un ielīmē stiepli. Tas viss, protams, tiek aplīmēts ar lapiņām un aptīts ar sloksnīti, kā ir parādīts ilustrācijās.

18. Pielīmējam mākslīgās lapiņas, nostiprinot ar to pašu izstiepto sloksnīti, un tādā pašā veidā pielīmējam ziedpumpuru un... mūsu roze ir gatava.

Ja vēlaties, rozi var izdaiļot ar dažādiem dekoriem – pērlītēm, lentītēm, taurenīšiem. Var izturēt minimālisma stilu un vienkārši ielikt vāzē. Ticiet man, ir cilvēki, kuriem liksies, ka tā ir dzīva, un tikai apskatot to no visām pusēm, viņi sapratīs, ka tas ir papīrs un ka roze smaržo pēc... konfektēm.


Apspriežam rakstu šeit
23

Опубликовано: вторник, 23 августа 2011
Количество просмотров: 10963

© Запрещено использование материалов, опубликованных на KKM.LV, на других интернет-порталах и в средствах массовой информации, а также распространять, переводить, копировать, репродуцировать или использовать материалы KKM.LV иным способом без письменного разрешения администрацииРига, Латвия
СР, 06/07
ночь

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
13°..15°

Ветер ЮЗ, 1-3 м/сек
Атм. давл. 761..763 мм рт.ст.
СР, 06/07
утро

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
15°..17°

Ветер Ю, 2-4 м/сек
Атм. давл. 760..762 мм рт.ст.
СР, 06/07
день

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
20°..22°

Ветер ЮЗ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 758..760 мм рт.ст.
СР, 06/07
вечер

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/n_3_10_0_0.jpg
18°..20°

Ветер З, 2-4 м/сек
Атм. давл. 757..759 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 1 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022