Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
воскресенье, 28 апреля

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай

ПоискПоиск    ГруппыГруппы    ПрофильПрофиль



Начать новую тему Ответить на тему

Kaprize offline Kaprize Сообщение Вс Сен 21, 2008 20:04 Ответить с цитатой




Сообщения: 2

Manam puikam rīt paliek 6 mēn. Dažādi ir gājis - pirmās 3 ned. nespēja ēst no krūts - atsalaucu pieniņu un devu ar pudeli, kā arī tajā laikā antibiotiku dēļ devu maisījumu 1 ned. Tad izcīnījāmies - sāka ēst arī no krūts. Ik pa laiciņam ir bijušas piena krīzes, kuras ātrāk vai ne tik ātri ar biežu barošanu esam izcīnījuši. Taču nepatikšanas sākās 4.5 mēn., kad vajadzēja alerģiju dēļ 3 dienas dot maisījumu - nespēju atlsaukt kārtīgi pienu un dabūju mastītu - kā rezultātā arī piens pamazinājās. Piebaroju ar maisījumu, taču pamazām izdevās pavairot pienu un iztiku bez piebarošanas. Tomēr uz 5 mēn. svēršanu daktere teica - jāskatās vai nav jau jāpiebaro, jo mēn. laikā ir + 500 g.
Sāku nedaudz piebarot, bet piens strauji sāka samazināties - bērns kļuva nemierīgs, daudz sāka brēkt. kā ieraudājās - tā liku pie krūts, tomēr atkārtota svēršana parādīja, ka piena ir par maz. šobrīd jau trūkst diezgan daudz. Ar veselības dzērienu izdevas pavairot tik daudz, ka 2 dienas pietika, taču tad atkal sāka strauji zust piens.
Mans puika kopš apm. 3 mēn. vecuma naktīs vairs nemostās uz ēšanu. Tagad aizmieg ap 21.30 - ceļas no rīta ap 8. Kad viņš aiziet gulēt, tad es pirms sava nakts miega vēl pienu, cik varu atslaucu, bet tas neēšanas pārtraukums ir gana liels.
Šobrīd trūkst padoma ko darīt - guļu samērā normāli, uz diētas nesēžu, dzeru daudz - gan laktācijas tējas, gan nu jau arī veselības dzērienu, pa dienu baroju brīžam pat ik pa 1 h, pamēģināju arī Apilak tabletes.
Puikam nepatīk izēst krūtis, vēl viņu traucē jebkurš kurš paiet garām - krūti atlaiž un skatās, kas notiek, bet iespēja palikt ar bērnu vienai vakaros un brīvdienās ir vispār neiespējama (lielais bērns no dārziņa mājās). Rezultātā esmu stresaina un tas pienu noteikti nepalielina.
Katra pieejamā informācija ir teju pretrunīga - bērna daktere saka, ka varu barot 3 x dienā pati un 2 ēdienreizes aizstāt ar piebarojumu - 1 x dārzeņus, otru reizi putru, bet, ja es tā darīšu, tad man pat tām 3 x nepietiks ko dot ēst. Citur raksta piebarot pa tējkarotītei, citur - aizstāt visu ēdienreizi. Neko nevaru saprast. Bērnu izsvērt pirms un pēc katras ēdienreizes nevaru - svariņi ir, bet dikti lēkā svars uz tiem - bēŗns jau par garu un nav jau nekustīga lelle. Tā arī nezinu cik viņš no manis dabū pienu - cik jāpiebaro putra, cik dārzeņi un cik jādod maisījums. Un galvenais - KO VĒL var darīt, lai varētu iztikt bez maisījuma.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Nyamu offline Nyamu Креатив мама
Креатив мама Сообщение Пн Сен 22, 2008 00:13 Ответить с цитатой




Сообщения: 7505
Откуда: Рига, Иманта

Sveika, māmiņa! Cik tas ir labi, ka tu mēģini tikt skaidrībā šajā informācijas virpulī! Роза

Sākšu no piebarošanas. Bērns, kas ēd krūts pienu, jāsāk piebarot apmēram no 6. līdz 8. mēnesim. Kad īsti? Kad bērns sāk pats interesēties par ēdienu. Kā to saprast? Kad jūs edat un bērns to vero, viņš sāk interesēties par to, kas notiek un kko prasīt. Vispirms dodiet viņam paspēlēties ar karoti, šķivīti, jo tad viņam vēl neinterese ēdiens, bet gan jauni priekšmēti, kas interesanti skan un jauni pēc taustes Улыбка Kad bērns vairs nebūs apmierināts ar tiem, tad var dot mēģināt ēdienu. Jāsāk no paša mazumiņa, t.i. pus-tējkarotes dienā! Kāpēc? Pirmkārt, bērna kuņģim jāpierod pie jaunas barības pakāpeniski. Otrkārt, gadījmā, ja bērnam ir alergija uz produktu, jūs varēsiet to uzreiz saprast nenodarot bērnam sliktu. Ko vispirms dot mēģināt ēst? Vispār gandrīz jebko, kas ir uz jūsu galda. To, ko ēdat jūs pati. Bet dažreiz pietiks jau ar to, ka bērns nolaizīs ēdienu.

Jā, ir bērniem tāds periods, kad ēšana viņus nemaz neinteresē, jo ir taču tik daudz interesanta apkārt!! Pati tobrīd tā pat pārdzīvoju, kā jūs! Un lai nepazaudētu pieniņu, arī to noslaucu pudelēs pēc ēdienreizēm. Bet mums arī bija vajadzīga piena banka, jo sestdienās es devos prom mācībām, un tad ar manu noslaucīto pieniņu meitiņu baroju tēvs. Patiesībā, nezinu, kā pareizi iziet no šīs situācijas, bet arī tas periods pāriet Улыбка

Galvenais, neuztracēties, bērns izēd tik, cik viņam vajag. Pēc sešiem mēnešiem bērni parasti sāk zņemt mazāk svara, jo kļūst aktivāki. Kā js varat pārliecināti, ka viņš saņem pietiekami piena? Varat uz dienu noņemt pamperi un paskatīt, cik bērns čurā. (cik viņam vajag čurāt -- pateiks konsultantes). Cik bieži viņam iziet vēders? Un galvenais, vai viņs ir apmierināts ar dzīvi pēc ēšanas? Ja ir, tad viss kārtībā. Un vēl, jums varētu būt tā: vienu dienu bērns ēd pavisām maz, jo viņam ir pārāk interesanti, kas notiek apkārt; tad otrā dienā viņš sāk uzēst nokāvēto Улыбка Tad jums var likties, ka šodien jums jau nepitiek piena viņu pabarot, kaut vakar tā bija daudz! Un nākamdien bērns atkal ēdīs slikti, kaut piena būs atkal pērpilnām! Par šito nevajag pārdzīvot, tas ir normāli, drīz vien izaugs no šitā vecumā Улыбка

Par to neēšanu naktīs.. Tas gan nav labi. Ieteiktu gulēt kopā ar mazli un naktīs viņam guļot piedavāt krūti. Meklēt momentu, kad viņš to paņems un sāks zīst. Par šito vairāk lai saka konsultantes!


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора

oksano4ka offline oksano4ka Сообщение Пн Сен 22, 2008 08:27 Ответить с цитатой




Сообщения: 893
Откуда: Daugavpils

Nyamu :
Par to neēšanu naktīs.. Tas gan nav labi. Ieteiktu gulēt kopā ar mazli un naktīs viņam guļot piedavāt krūti. Meklēt momentu, kad viņš to paņems un sāks zīst. Par šito vairāk lai saka konsultantes!


Plus pa nakti, viņš izēd arī visu to, kas pa dienu intereses dēļ tika nokavēts. Šādi arī regulējot sev dotajā dzīves posmā nepieciešamo piena daudzumu.
Tāpēc, tiešām mēģiniet viņu barot naktī un arī diendusas laikā. Visvienkāršāk šajā vecumā bērniņu pabarot uz aizmigšanu un pirms pamošanas. Manējais zīda dažreiz arī visu dienas miedziņu. Tikai neuztraucieties par to, ka nekā nepaspējat, šobrīd tas nav galvenais. Улыбка


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

Kryska offline Kryska Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Сен 22, 2008 10:00 Ответить с цитатой




Сообщения: 4752
Откуда: Dreiliņi

kā jau rakstija meitenes, Jums, pirmkārt, ir jānomierinās. Mierīga mamma - mierīgs un laimīgs bērns.
Otrkārt, ir jāparliecinās, ka bērnam pietiek piena, ko viņš aped. Vienīgais reālais veids kā to izdarīt - noņemt pamperi un vienas diennakts laikā saskaitīt, cik viņš čurā (no galvas neatceros cik vajadzētu būt minimāli Jūsu vecumā, liekas kaut kur ap 12 reizēm).
tad, ja viss is OK, Jums jāmēģina likt bērnu pie krūts pirms aizmigšanas un uzreiz ka pamodas. Būtu lieliski, ja pa dienu Jūs varētu gulēt kopā lai bērnam ir iespēja zīst arī gulēšanas laikā - tā viņš var apest ļoti daudz.
bez tam obligāti ir jāorganizē nakts barošanas reizes - cenšaties nemodinot bērnu iedot viņam kruts vismas 2-3 reizes no 24.00 līdz 6 no rīta - visiem cilvēkiem ir dažādas miega fāzes, tad pameģiniet noķert to momentu, gad bērns guļ pavirši.
Laimīgi!


_________________
Агата (03.04.2006)

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail

Kaprize offline Kaprize Сообщение Вт Сен 23, 2008 13:16 Ответить с цитатой




Сообщения: 2

Pirmkārt bērnam pa tiešām pietrūkst ēdamais. Svarā ņemas maz, daudz sācis raudāt, raud arī tad, kad krūtis izēdis un vairāk nekā nav un gribas vēl ēst. Blakus gulēt nav iespējams ne dienu ne nakti. Viņš nav mans vienīgais bērns. Lielajā piena krīzē iedzīvojos tad, kad lielais bērns slims pa māju dzīvoja.
Esmu mēģinājusi pabarot tad, kad paver acis naktī, bet viņš neizrāda interesi par ēdienu. Kaut kā tā sanāca, ka tad, kad bija pāris mēneši - sāka pa nakti pamazām ēst aizvien mazāk un mazāk un no rīta ap 7, 8 vai 9 ēda teju dubultporciju. Visi ārsti - gan slimnīcā, kur bijām, gan bērna ģimenes ārsts pilnīgi viennozīmīgi pateica - priecājies, ka pa naktīm guļ un neēd - bērna kuņģim ir jāatpūšas.
Kad viņš pārtrauca ēst no sākuma pa naktīm - es vēl viņu, kad grozījās, cēlu augšā, bet sapratu, ka tas ir pilnīgi bezjēdzīgi, jo viņš kā tika pie krūts - tā gulēja tālāk. Viņš vispār ir kopš dzimšanas liels gulētājs - lielās gulēšanas pēc sākumā stipri nokritās svarā (vairāk kā pieļaujams). Šobrīd guļ pa dienu tikai ratos.
Senāk atslaucu pieniņu pēc ēšanas no rīta - šorīt viņš jau čīkstēja, ka nav paēdis. Esmu cēlusies arī pa nakti augšā un mēģinājusi pati atslaukt pienu - tas sanāk ilgi, neko īpaši arī nevar atslaukt + vēl neizdodas aizmigt pēc tam.
Pāris karošu piebarošanai mēs jau esam tikuši garām. Tas pat nebūtu tas sliktākais. Lielo raudāšanu esmu novērsusi ar apm. 150 ml maisījuma dienā (izēd manas krūtis, raud - uztaisu 60 ml - raud, uztaisu vēl nedaudz - raud)- ļoti vēlētos kaut ar bērna barošanu ik 1-2 h pa dienu varētu pavairot savu pienu un to maisījumu vairs nedot. Šobrīd man nakts pārtraukums ir apm. 7 h (pirms miega atslaucu pienu - kā teicu - mēģināju, kad grozījās likt klāt - satvēra kā knupīti - un gulēja tālāk).

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Nyamu offline Nyamu Креатив мама
Креатив мама Сообщение Вт Сен 23, 2008 15:21 Ответить с цитатой




Сообщения: 7505
Откуда: Рига, Иманта

Diemžēl ārsti pārsvarā daudz ko nezin par kūts barošanu. Šajā lietā es ārstam neuzticētos, ja vien tas nebūtu krūts barošanas specialists. Pat pediatri tagad zin tikai normatīvus un tikai var jums pateikt, vai bērna smagums un augstums atbilst normai. Bērns obligāti jābaro naktīs, it īpaši ja viņam ir slikts svara pieaugums.
Ja jūs patiešam gribat turpinat krūts barošanu, tad jādara tas, ko saka konsultantes, t.i. jābaro bērnu naktīs arī. Kāpēc -- augstāk bija skaidri un gaiši pateikts. Ja Jūs pati to nevēlāties, vai gribat, bet nepietiekami, tad neko citu tur napadarīs. Atjaunot piena daudzumu -- tas ir darbs, kas pats no sevis nepadarīsies. Neviena tēja Jums nedos pēkšņu piena piepludumu, jo piena nākamdien būs tik daudz, cik šodien pieprasa Jūsu mazulis (t.i. ja viņš šodien zīž tukšu krūti, tad rīt tur jau gaidīs viņu pieniņš, saprotat domu?).

Vēl es nesaprotu, kā vecākie bērni traucē Jums gulēt naktīs kopā ar savu mazuli? Viņiem taču ir sava gulta?



Цитата:
pirms miega atslaucu pienu - kā teicu - mēģināju, kad grozījās likt klāt - satvēra kā knupīti - un gulēja tālāk


nevis krūti satvera kā knupīti, bet knupīti satver, kā krūti. Un tas ir labi, ka viņš vismaz tā idzrīja, jo pat miegā viņš darītu ar muti to kustību -- stimulētu jūsu krūts uz pieniņa izstrādāšanu! 5-10 minūtes viņš to dara miegā, pēc tam jūtams piena piepludums, un nu jau bērns zīž!


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Вт Сен 23, 2008 15:30 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

Kaprize, kāds jūsu bērniņam bija svara un auguma pieaugums (no dzimšanas, pa mēnešiem)?

Kādas bija veselības problēmas (jūs rakstījāt par antibiotikām)?

Kāds jums ir izveidojies barošanas režīms, piem. pamostās no rīta 7 paēd, tālāk ik pēc X st. paēd, uz dienas miedziņu paēd, pamostas paēd utt.

Jūš ņemat bērnu līdzi pie galda, kad pati vai visa gimene ēd brokastis, pusdienas? Bérniam jau nu ir 6 mén., varbūt tiešam ir pienācis laiks viņu piebarot? Piebarošanu var sākt kad bērns izraisa interesi pret ēdienu, un parasti tas ir 6-7 mēn. vecumā.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

Eta offline Eta Сообщение Чт Сен 25, 2008 10:20 Ответить с цитатой




Сообщения: 19
Откуда: Bauska

Mums ir ČP. Mazajai tagad 4.5mēn, visu laiku ēda manu pienu, kas pēkšņi beidzās..
Zinu, ka lai palielinātui piena daudzumu, bērns biežāk jāliek pie krūts. 2 nedēļas atpakaļ ēda un pie pupa prasījās ik pa 1-1.5h, naktīs ik pa 3h, pagāšnedēļ jau ik pa 30min dienā un 1.5h naktī. Nepārtarukti raud, guļ max 20 min, kaut iepriekš pusdienā bija 2 miedziņi pa 2h.. Daktere svēra, pa 2 nedēļām nav svara pieauguma, mēs visi nomocījušies, bērns pa dienām tik uz rokām, naktī tāpat.. Vīrs pat brīvdienas ņēma, jo es vienkārši līdz nokautam..
Daktere teica, lai sāku dot biki maisījumu. Pēc 100ml maisījuma mazā aizmiga uz 3h, pamodās un man krūtis (abas!!) izēda 5 min laikā un brēca, jo ēst vēl gribējās..
Dabūju atkal dot maisījumu.. Tagad mēs jau 60-70%no maisījuma pārtiekam, man piens tik "uzkošanai" pirms riktīgās maltītes sanāk, vakarā tāpat tukšu krūti zīžļā, jo pieradusi tā aizmigt.. Un ik pēc tām 3h man krūtīs piena gandrīz vairs nav.. Mazā paēd kādas pāris minūtes un sāk bļaut, signalizējot, ka tur tak jau tukšs!
Un es galīgi nesapratu, vai ja es nedēļu no vietas tik daudz liku klāt, nevajadzēja piena daudzumam palielināties?! Un no kā tik pēķšni varēja beigties? Vai var kaut kā tomēr to pieniņu atpakaļ dabūt? Ja man ieteiks atkal ik pa 20 min barot, nezinu.. Ļoti smagi.. Un jau ir mēģināts, bet rezultāts - nulle..
Es tā cerēju, ka varēšu smuki vismaz līdz gadam izbarot. man ērti, labi, lēti, mazajai ar patika, un še tev!!
Un līdz galam par piebarojumiem ar nesapratu.. no cik mēn vajadzētu un ar ko sākt.. Daktere man ieteica jau tagad ar banānu, bet.. vai nav mazliet par ātru (mums vēl tikai karote SĀK interesēt, pēc ēdiena nestiepjas) un vai tad ar dārzeņiem (kartupelis, burkāns) nav jāsāk?

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Чт Сен 25, 2008 12:13 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

Eta, nekas vēl nav zaudēts... Palasiet šos rakstus:
http://users.iptelecom.net.ua/~vylkas/relactation.html
http://s-meridian.com/parents/breastfeed/returning-milk.html

Un jūs pati labi saprotat, ka lai palielinātu piena daudzumu, vajadzēs pastrādāt. Ir dažādas metodes, bet parasti viss iet kompleksā: bieža pielikšana pie krūts + dažādi līdzekļi laltācijas palielināšanai + daudz kontakta ar bērnu āda pret ādu + gimenes atbalsts + māmiņas stipra vēlēšanos barot bērniņu ar krūti, un pārliecība ka viss izdosies

Un vēl - katra šāda situācija ir individuāla, caur forumu grūti atrast un dot padomus kas dos rezultātu tieši jūsu situācijā. Labāk strādāt kopā ar konsultantu. Vecumnieki - tas ir tālu no Bauskas? Tur ir konsultante Margarita tel. 29576763, varbūt pamēginiet ar viņu sazināties.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype


Начать новую тему Ответить на тему
 


 
Предыдущая тема ::  Следующая тема
Показать сообщения:   


Рига, Латвия
ВС, 28/04
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
7°..9°

Ветер ЮВ, 1-3 м/сек
Атм. давл. 765..767 мм рт.ст.
ВС, 28/04
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
10°..12°

Ветер ЮВ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.
ВС, 28/04
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
19°..21°

Ветер Ю, 2-4 м/сек
Атм. давл. 767..769 мм рт.ст.
ВС, 28/04
вечер

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Ветер В, 0-2 м/сек
Атм. давл. 767..769 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 1 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022