Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
воскресенье, 28 апреля

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай

ПоискПоиск    ГруппыГруппы    ПрофильПрофиль



Начать новую тему Ответить на тему

babysweet offline babysweet Сообщение Вс Окт 05, 2008 22:28 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Sveiki, varbūt jums ir kāds padoms... Mana meitiņa piedzima mēnesi pirms laika- 52cm, 2990kg. Sākumā svars nokritās līdz 2700, slimnīcā meita dabūja gan maisījumu, gan atslauktu pienu pudelē, bet no 4.dienas baroju tikai no krūts apmēram ik pēc 2.5 stundām, vairāk bērns neprasa- guļ. Rezultātā 3,5 nedēļas un svars pieaudzis tikai par 180gr!!! ēd katru reizi no abām krūtīm (naktī reizēm noslinkojam, ja labi aizmieg), no katras vismaz 15 min aktīvi zīž. Kontrolsvēršana uzrāda, ka 40gr katrā reizē kā minimums tiek apēsti...Vēders iziet pa dienu pēc ēšanas katreiz, naktī minimāli, čurāšanu gan nēesmu paskaitījusi...Visādi citādi meita izaugusi garumā, galviņa arī aug, bet svars? baidos, ka ārste liks piebarot mākslīgi...



Последний раз редактировалось: babysweet (Пн Окт 06, 2008 11:38), всего редактировалось 1 раз

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Katenjka offline Katenjka Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Вс Окт 05, 2008 23:41 Ответить с цитатой




Сообщения: 3775
Откуда: Рига, Югла

Tādu maziņu vajadzētu barot nedaudz biežāk, ik pēc 1,5-2 stundām (lielākais pārtraukums). Katra pielikšanā dodiet tikai vienu krūti, lai bērns saņemtu arī treknāko pieniņu. Katra krūts „dežurē” 1-1,5 stundu, tikai pēc tam dodiet citu. Vai dodiet knupīti? Cik barošanas ir naktī?


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail ICQ Number Skype

Noela offline Noela Сообщение Пн Окт 06, 2008 08:34 Ответить с цитатой




Сообщения: 487
Откуда: Riga, Imanta

un čurāšanu arī jāpārbauda. Kā konsultantes te raksta - pampi nost uz diennakti un skaiti cik reizes būs. Jābūt vairāk par 12 reizēm.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

babysweet offline babysweet Сообщение Пн Окт 06, 2008 11:51 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Drusku naivs jautājums par čurāšanas pārbaudi- kā es varēšu redzēt uz autiņa cik reizes bērns ir pačurājis? Es taču nestāvēšu visu laiku klāt? vai man katru stundu jāpārbauda un jāmaina autiņš? Краснею
Par barošanu biežāk- knupi es nedodu, naktī intervāls barošanai līdzīgs- apmēram 2-2,5 stundas. katra barošana mums ilgst apmēram stundu un vairāk (kamēr abas krūtis, tad atvemšana diezgan grūti nāk). Pie vienas krūts es lieku vairākkārtīgi, bet tā kā viņa parasti neiemieg, tad dodu arī otru. Tā kā tik grūti ar to iemigšanu, īpaši pēcpusdienā, bail modināt, lai barotu... Краснею Bet pamēģināšu...[/u]

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Kryska offline Kryska Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Окт 06, 2008 12:10 Ответить с цитатой




Сообщения: 4752
Откуда: Dreiliņi

babysweet :
Drusku naivs jautājums par čurāšanas pārbaudi- kā es varēšu redzēt uz autiņa cik reizes bērns ir pačurājis? Es taču nestāvēšu visu laiku klāt? vai man katru stundu jāpārbauda un jāmaina autiņš? Краснею [/u]



atklāšu noslēpumu, kā to izdarīt - noņemt autiņu vispār Подмигиваю


_________________
Агата (03.04.2006)

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Окт 06, 2008 12:27 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

pamerus noņemt vispār. aptiekās pārdod vienreizējos autiņus, jums derēs izmērs 40x60. un dzīvoties uz tiem vai uz rociņām. tā viegli var saskaitīt.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Окт 06, 2008 12:42 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

babysweet :
Sveiki, varbūt jums ir kāds padoms... Mana meitiņa piedzima mēnesi pirms laika- 52cm, 2990kg. Sākumā svars nokritās līdz 2700, slimnīcā meita dabūja gan maisījumu, gan atslauktu pienu pudelē, bet no 4.dienas baroju tikai no krūts apmēram ik pēc 2.5 stundām, vairāk bērns neprasa- guļ. Rezultātā 3,5 nedēļas un svars pieaudzis tikai par 180gr!!! ēd katru reizi no abām krūtīm (naktī reizēm noslinkojam, ja labi aizmieg), no katras vismaz 15 min aktīvi zīž. Kontrolsvēršana uzrāda, ka 40gr katrā reizē kā minimums tiek apēsti...Vēders iziet pa dienu pēc ēšanas katreiz, naktī minimāli, čurāšanu gan nēesmu paskaitījusi...Visādi citādi meita izaugusi garumā, galviņa arī aug, bet svars? baidos, ka ārste liks piebarot mākslīgi...


Bērniem ar mazu svaru tā var būt, spēku ir maz --> daudz guļ --> reti prasās pie krūts --> slikti pieņēmas svarā --> .... un tas ir kā apburtais loks

Šeit māmiņai vajag kontrolēt lai bērns savlaicīgi būtu pabarots :!:

Es jums ieteiktu tuvākās 2-3 nedēļas turēt bērnu pie sevis, klēpī, uz rociņām, slingā. Un tik iepīkstās vai sāk meklēt - uzreiz likt pie pupa. Jo vajag uzbarot bērnu, lai svars sāktu augt.

max pārtraukums dienā ir kā Katenjka rakstīja - 1.5-2h.

Piena sastāvs ir nevienmērīgs, sākumā ir t.s. priekšējais piens, tas ir šķidrāks, satur daudz cukura. Pēc tam nāk treknais piens, kurā ir tauki, fermenti, tas ir sātīgāks.

Lai bērns tiktu pie treknā piena, svarīgi ievērot krūšu dežūras, t.i.:

= no rīta kad pamodaties sākat dot vienu krūti, lai cik reizes bērns prasītu ēst. Šīs krūts dežūra būs aptuveni 1.5 h. Ja bērns ēdis vairākas reizes, aktīvi, tad dežūras laiku var samazināt, piem. pēc stundas jau sākt dot otro krūti. Bet ja bērniņs nepārtraukti un zktīvi zīž 40 min, tad var uzreiz pārlikt uz otro krūti.

= Naktī katru barošanu mainām krūtis, vienu reizi viena, otro reizi - cita.

Jums diennaktī jānodrošina vismaz 15 barošanas reizes!


Ja tomēr izlemsiet piebarot, tad atceraties ka var dot savu atslaukto pienu. Diemžēl ārsti par šo iespēju bieži aizmirst.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

Rīgas_meitene offline Rīgas_meitene Сообщение Пн Окт 06, 2008 12:45 Ответить с цитатой




Сообщения: 2017
Откуда: Рига, Плявниеки

babysweet :
Drusku naivs jautājums par čurāšanas pārbaudi- kā es varēšu redzēt uz autiņa cik reizes bērns ir pačurājis? Es taču nestāvēšu visu laiku klāt? vai man katru stundu jāpārbauda un jāmaina autiņš? Краснею
Par barošanu biežāk- knupi es nedodu, naktī intervāls barošanai līdzīgs- apmēram 2-2,5 stundas. katra barošana mums ilgst apmēram stundu un vairāk (kamēr abas krūtis, tad atvemšana diezgan grūti nāk). Pie vienas krūts es lieku vairākkārtīgi, bet tā kā viņa parasti neiemieg, tad dodu arī otru. Tā kā tik grūti ar to iemigšanu, īpaši pēcpusdienā, bail modināt, lai barotu... Краснею Bet pamēģināšu...[/u]



bet kā viņa azmieg? pie krūts? vajadzētu pie krūts. un lai guļot arī zīž (jums ta kā jāapmetas uz dzīvi gultā). es arī nemodināju, bet tagad saprotu, ka nepareizi darīju. vajadzēja varbūt ne īsti modināt, bet likt miegā pie krūts - paspēlēties ar krūtsgalu gar bērna muti, vajadzētu paņemt. un pareizi meitenes raksta - nevajag mainīt krūti, bērniņš ir mazs un vārgs, protams, ka to pirmo pieniņu ir vieglāk zīst, bet svars nāk no tā treknāka piena....

man bērnam arī lēni svars pieauga un es uzskatu, ka rīkojos nepareizi, neliekot biežāk meitiņu pie krūts...


_________________
Мария 20.06.2006.
Агата 15.01.2011.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Окт 06, 2008 12:47 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

babysweet :

Par barošanu biežāk- knupi es nedodu, naktī intervāls barošanai līdzīgs- apmēram 2-2,5 stundas. katra barošana mums ilgst apmēram stundu un vairāk (kamēr abas krūtis, tad atvemšana diezgan grūti nāk). Pie vienas krūts es lieku vairākkārtīgi, bet tā kā viņa parasti neiemieg, tad dodu arī otru. Tā kā tik grūti ar to iemigšanu, īpaši pēcpusdienā, bail modināt, lai barotu... Краснею Bet pamēģināšu...[/u]



Modināt nevajag. Ērti likt bērnu gulēt dienas miedziņu lielajā gultā. Kad jau stundu guļ, paguliet blakus, un kad ievērosiet aktīva miega fāzi (rociņas sāk kustēties, mimika uz sejas, actiņas kustās), tad var piedāvāt pupu. Miedziņā bērni ļoti labi zīž Подмигиваю

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

babysweet offline babysweet Сообщение Пн Окт 06, 2008 13:24 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Oi, paldies par daudz labajām idejām! Tikko jau pamēģināju pa miegam barot, drusku nervozi izskatijās, jo negribēja sākumā ņemt, bet beigās drusku paēda un smuki aizmiga, pat bez atvemšanas. Zīda apmēram 15 min., cerams pietika? Par gulēšanu lielajā gultā pat nebiju iedomājusies, tā tiešām būs ērtāk.
Nopirkšu autiņus un rīt mēģināšu skaitīt čurāšanas.
Mākslīgo maisījumu negribu ne par ko, ja nu tiešām daktere uzstās, tad atslaukšu, jo man liekas, ka piena man pietiek.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Пн Окт 06, 2008 13:26 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

nu malači! Ok
rakstiet kā jums iet, kad saskaitīsiet cik čurā. [/code]

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

babysweet offline babysweet Сообщение Ср Окт 08, 2008 10:40 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Saskaitiju curāšanas- diennaktī 11 reizes (vēl viena varbūt bija varbut nē, kad gājām ārā staigāt ar pamperi. man liekas ka nebija), baroju apmēram 15 reizes, vēders neizgāja vispār (tikai 2reiz tādi drusku smērējoši purksķi). aizmieg pie krūts, bet ir reizes, kad uzmostas pēc 20 min.,tad atkal dodu krūti. Ar to barošanu pa miegam īsti mums neizdodas, vina nezīž, tad nu sanāk, ka brīžam guļ 2 stundas, brīžam 20 min. Pievēršu lielāku vērību tam, kā satver krūti, liekas tas palīdzēja tikt galā ar atraugas problemu (mazāk), bet atvemšana vēl ir brīžiem. Ievēroju krūts dežūras. Mani uztrauc tas, ka viņa var zist kādu stundu ar pus (ar maziem prtraukumiem) un nemaz nesamiegojas, vai tas liecina, ka vina neefektivi zīž? It kā zodiņš kustas un mutē piens arī ir...Gribētos justies drošai, ka vinai pietiek piena... Краснею [/i]

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Shanda offline Shanda Сообщение Ср Окт 08, 2008 16:35 Ответить с цитатой




Сообщения: 850
Откуда: Цесис

Pēc savas pieredzes varu teikt - vienkārši aizmirstat šo domu - pietrūkst piena. Ja ievērosiet visus konsultantu ieteikumus par krūts dežūrēšanu, bērniņam krūts būs pieejama ikkatru brīdi, necentīsieties panākt par visām varēm kaut ko - lai bērns ēd, lai bērns guļ, lai bērns kakā, lai bērnam ir noteikta un obligāta pastaiga noteiktā laikā un noteiktu ilgumu u.t.t. Vienkārši ieklausieties sevī un jūsu bērniņā, domājiet pozitīvas domas, atslābinieties (tas palīdz arī vieglāk tecēt pieniņam). Pirmajos mēnešos bēbim ir vajadzīga tikai mamma, pups un ķermeņa siltums, kā arī mierīga līdzsvarota gaisotne pēc iespējas pietuvināta tam stāvoklim, kādā bērniņš atradās jūsu puncī. Tinat autiņā, turat uz rociņām pēc iespējas vairāk, guļat kopā, nedomājot par to cik ilgi bēbis ēd un cik vajadzētu.

Diemžēl ar pirmo bērnu netiku no šī sajūtas vaļā - pietrūkst piens, tas mani ieveda lielā depresijā un pārtraucu zīdīt meitu pāragri, līdz ar ko nepabeigtības sajūta tā arī palikusi.
Ar puiku mocījos ar šo pašu sajūtu līdz kādiem 4-5 viņa mēnešiem. Tad ar kkm konsultantu palīdzību veiksmīgi pārvarējām visas krīzes un arī šīs bailes, ka pietrūkst pieniņš. Nu drīz būs jāsāk domāt, ka lielo kāri pēc pupa mazināt Очень смешно


_________________

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

babysweet offline babysweet Сообщение Ср Окт 08, 2008 21:30 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Shanda, paldies par uzmundrinājumu! Tiešām domas par to kā dot visu vislabāko un ka tik kaut kas nenoiet greizi bieži traucē būt kopā ar bērnu šeit un tagad...

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Ср Окт 08, 2008 22:25 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

babysweet, 11 cūrāšanas reizes - tā ir normas zemākā robeža. nu varam pieņemt, ka tādai maziņai meitenitei tas ir ok. bet labāk pastrādāt lai būtu nedaudz vairāk.

par satvērienu jūs pareizi iedomājāties! ja bērns krūti satver nepareizi, tad zīšana ir neefektīva, un bērns gaisu daudz sarij. atraudziņas būs, tas ir normāli, līdz ~6 men. saglabāsies.

palūdziet vīru pakontrolēt vai bērns pareizi krūti satver, kā arī pati verojiet lai berns nenoslīd uz krūtsgalu.
http://www.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=135

ar miedziņiem jums ir ok, bērnam šajā vecumā var būt īsi miedziņi. ja guļ 2 h tad ir ok, 3-3.5 h būtu nevēlams, tad gan vajadzētu bērniņu pabarot.

domāju kā tālāk dariet visu to pašu,
skataties lai būtu vismaz 15 barošanas reizes;
nakts barošana ļoti svarīga;
daudz kontakta ar bērninu, labāk āda pret ādu (var nolikt izģērbtu / viegli ģerbtu bērniņu sev uz punča un ta padzīvoties)
kādu reizi dienā ļaujiet viņai pagulēt jums uz rociņām, kad ir tie īsie miedziņi tas ir ērti
ja bērns lēni zīž tādā pusmiegā, pat stundu var ilgt - tas ir normāli. tādā veidā mazulis saņem trekno pienu. tāpēc ieteicams neatņemt krūti bet gan sagaidīt kamēr pati atlaiž.
vēl atcerējos: ja miegā zīž lēni un reti, tad var pakutināt vaidziņus vai pakustināt krūti it kā grib atņent, tad bieži bērniiņi sāk aktīvi zīst

katru trešo dienu jāskaita čūrasanas reizes, lai redzētu dinamiku. jābūt vismaz 11-12, bet labāk ja ir 15 reizes. 11-12 var palikt pie nosacījuma, ka svars iet uz augšu.
svert bērninu var reizi nedēļā (ne biežāk), un arī jāskatās dinamika. norma ir no 125 līdz 500 gr nedēļā

veiksmīgi jums, rakstiet kā jums tālāk ies!!!



Последний раз редактировалось: DiankaM (Сб Окт 18, 2008 00:23), всего редактировалось 1 раз

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

babysweet offline babysweet Сообщение Вт Окт 14, 2008 18:46 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

Bijām šodien pie dakteres...5 nedēlas un pieaugums knapi 300 gr. pa visu laiku Слёзы Protams liek piebarot...Trakākais, ka es neko prātīgu nevaru atslaukt- ar lielām pūlēm varu dabūt knapi 20ml... Слёзы Tagad mans plāns laikam būs- likt pie krūts, ja neaizmieg, dot atslaukto(ja būs kaut kas) vai putru. ar karotīti protams. Esmu vīlusies, ka nevar atslaukt, jo cerēju piebarot ar savu pienu....Nezinu kā būs ar to atslaukšanu, jo piedevām bērns visu dienu guļ tikai man rokās...Vispār- Слёзы Слёзы Слёзы

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Вт Окт 14, 2008 18:51 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

babysweet, vajag uzaicināt konsultantu. kurā rajonā jūs dzīvojat?
jāpaskatās satvēriens. parādīs kā atslaukt pienu.

ar atslaukšanu ir tā, ka sākumā var nesanākt. vēlāk vakara uzrakstīšu padomus, kas var līdzēt. un vienas māmiņas pieredzi nokopēšu.

cik par šo pēdējo nedēļu svara pieaugums sanāca?

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

babysweet offline babysweet Сообщение Вт Окт 14, 2008 21:31 Ответить с цитатой




Сообщения: 7

8 dienās- 120 grami....Es atslaucu ar Avent rokas pumpi, ar rokām man kaut kā nesanāca...tagad vakarā vispār neko nevaru atslaukt, viena mocīšanās...arī bērns pie krūts izskatās, ka mokās- pazīž pusminūti, tad groza galviņu, plāta muti, meklē...Atzīšos- tikko stundu bērns nomocījās pie krūts, tad iedevu maisījumu- izēda 100ml!!!!!!Biju domājusi drusku papildus tikai ka jādod, bet izskatās, ka vina labprāt ēstu vairāk nekā parasti dabū....
Par konsultantu domāju- man sanāk Jūlija no Olaines tuvu, mēģināšu sarunāt...

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Вт Окт 14, 2008 23:21 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

120 gr 8 dienās tas ir ļoti tuvu minimumam. Norma ir 125 gr nedēļā.

Cik ml diennaktī jums daktere teica piebarot Вопрос 100 gr vienā ēdienreizē man liekas kaut-kā padaudz Закатил глаза Parasti nepieciešamo diennaktij dauzdumu sadala uz porcijām.

tas, ka šovakar jums neizdevās neko atslaukt un meitiņai bija grūtāk zīst, ir dabiski Подмигиваю kad ir uztraukums, stress, tad piens grūtāk iziet(hormons adrenalīns bloķē oksitocīnu, kurš atbild par piena izdalīšanos)

Jā, zvaniet Jūlijai, viņa palīdzēs :!: Varbūt tiešām kādu laiku piebarosiet ar savu atslaukto pieniņu + maisījumu ja tā nepietiks, lai tikai meitiņa aug.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Вт Окт 14, 2008 23:31 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

Par piena atslaukšanu, vienas māmiņas no "Māmiņu kluba" foruma pieredze. Viņai vispār traki gāja no paša sakuma, bet turās! Tāds malacis! Meitiņai jau 3 mēneši, viss ok, ēd pupu Подмигиваю

http://forums.maminuklubs.lv/viewtopic.php?t=2594&postdays=0&postorder=asc&start=375


Цитата:
vajag paņemt demo variantus pumpīšiem, man izdevās ar pirmo, bet tikai pēc tam, kad 1nedēļu biju slaukusi ar roku un šad tad tagat pumpītī piens parādās pēc 3-5min. slaukšanas ar roku.




Цитата:
Man palīdzēja sekojošas darbības (nezinu vai daru paraizi, jo ar krūtīm ir gājis visādi):
- (vēl joprojām tā daru) krūti atslaucot turu tā, lai tā būtu ar krūtsgalu uz leju, lai gravitācijas spēks dara savu. Protams mugurai ir grūti, pēc pirmās nedēļas pierod.
- ja vajag atslauk pienu atstāšanai, tad atslaucu pirms dodu bēbim, jau pēc 10.dienas, ja ēdina ik pēc 3hx6, tad vienā ēdināšanas reizē bērns izēd no 60-120gr. dienā vismaz 660gr.(bēbim būs tūliņ 3mēn. domāju ka ēd ~līdz 800gr)Tad perēķini cik tev vidēji būtu jābūt pieniņam. Pirms ēšanas nekad vairāk par 50gr neatslaucu.
- baroju pēc krūts dežūru grafika katru krūti piedāvāju tikai 1,5-2h garumā. Ja šajā plkst. laikā (manējā vidēji 2h ir 3xpie krūts un pirmajā parasti ēd visvairāk) tikai 1x ēdusi, tad pilnīgi droši pienu var atslaukt - līdz nākošai reizei būs jauns.
- taisu falšo ēdināšanas reizi, t.i., bērna gulēšanas laikā (kad guļ ~2h) atslaucu pilnāko krūti vai arī abas, lai savāktos 80-100gr.
- pa nakti ~3, ja bēbis pamodies, tad atslaucu otru krūti, ja šaubos vai modīsies, tad līdz pusei arī otru. "puskrūti" līdz galam atslaucu kādā no nākošajām 3 ēdienreizēm
- atslaukšanas tehnika:
man kā grāmatā un filmiņā rādīts nekas nesanāk, ja nu vienīgi, kad pilnas krūtis, bet sākumā arī tad.
tad darbības ir sekojošas (ar īkšķi un blakus ēsošo pirkstu; un mazais pirkstiņš mēģina piepacelt krūti no apakšas; otra roka tur trauciņu) satveru krūti tā lai pirksti būtu cieši virs brūnās daļas un saspiežu, saspiešanas ātrums ~katru sekundi vai pat ātrāk, ~5x, tad pārlieku citā leņķī, tā ar vienu roku pa riņķi ap krūtsgalu, pēc tam ar otru roku. Tad jau krūts ir sarietējusi un mainot rokas katru segmentu slaucu tik ilgi kamēr pieniņš netek.
tad plaukstu pielieku pie pleca un ar elknoni veicu vairākas apļveida kustības, tad ar abām rokām paņemu krūti un sākot no pamatnes virzoties uz krūtsgalu iztirinu (aptuveni tā kā krūts kratās skrienot) jeb izvibrēju, krūti maigi saspiežot. tad katru segmentu no pamatnes uz krūtsgalu ar vienas rokas 3pirkstiem viegli apļojošām kustībām izvibrēju; ar otru roku paceļot roku.
Krūts pacelšana ir svarīga.
tad atkārtoju slaukšanu. '
Krūti var atslaukt 15-max30min laikā. ātrāk nekas nenotiek. Diezgan bieži pieniņš pat pilnai krūtij nāk viļņveidīgi ik pēc 5-10min. Galvenais masējot neko nespiest, labāk maigāk nekā stiprāk.
- par sildīšanu un aukstēšanu - vairs neriskēju, bail. Man ir sagriezta viena krūts, jo pārāk aizrāvos ar sildīšanu, par maz dzesēju un par stipru masēju.
Ar pumpīti izdevās atlsaukt tikai pēc kāda laika. Tagad sākumu atslaucu ar pumpīti līdz krūts tukša (~5-15min), ja krūts šķiet vēl pilna vai arī ir sataustāms kāds mezgliņš vai bumbulītis, tad vibrējot un apļojot elkoni cenšos izkratīt aizsprostojuma pili un atslaucu ar roku.
Vēl - ar roku atslaucot vajag diezgan lielu izveicību, lai savāktu pienu (man ir vairāki caurumiņi, kuri šļāc uz augšu vai tā kā nav iespējams pielikt trauciņu) + ļoti liela netīrība, vismaz man.
Ātri un elementāri, tas ir izdarām ar pumpīti, to veids ir jāatrod pašai.
Iespējams kaut ko piemirsu, ceru, ka kādai noderēs.




Цитата:
Pēc iespējas vairā guli, ēd, dzer, skaties saulē, lūdz lai tevi samīļo. Tev ir atļauts NEKO MĀJĀS NEDARĪT (es grīdu 1xpati izslaucēju, tagad pēc 2,5mēn un traukus un ēst sev sāku taisīt pēc 1,5mēn, līdz tam lūdzu lai man sagatavo un atstaāj vai arī ēdu ātri gatavojamo, jogurtus, banānus, augļus)
reāli atslaukt tev izdosies pēc vairāku dienu trennēšanās + konsultantu palīdzības. Ja nevari atslaukt ej uz slimnīcu vecmātes tev palīdzēs - izmēģini vairākus paņēmienus (man diezgan lēni pieleca tehnika, kā atslaukt - pirmāsreizes pati varēju tikai 10-20gr, bet vecmāte pieslauca pārējo)



Последний раз редактировалось: DiankaM (Сб Окт 18, 2008 01:18), всего редактировалось 4 раз(а)

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype

DiankaM offline DiankaM Консультант по грудному вскармливанию
Консультант по грудному вскармливанию Сообщение Ср Окт 15, 2008 00:16 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 9952
Откуда: Riga, Imanta

= parasti visvairāk sanāk atslaukt no paša rīta, kad bērns vēl nav pamodies un attiecīgi nav krūtis izēdis.
var atslaukt abas krūtis, vienu bišķiņ mazāk lai bērnam būtu vieglāk ēst no rīta. jo tukša krūts protams nepaliks, bet tur vairāk treknā piena būs un to grūtāk dabūt.

= var atslaukt piena pieplūdi, t.i. kad bērns sak zīst, pēc pāris minūtem sāk aktīvi pieplūst piens. Tad vai nu palūgt tēti paturēt bērniņu un ātri atslaukt to krūti, kuru ēda bērns, vai nu slaukt otro kamēr bērns zīž.

= elektrisko piena atsūcēju Medela šeit forumā rekomendēja, ka labi atslauc tieši "uz piena pieplūdes".

= Tā pamazām pa dienu var savākt kādus 150-200 ml, jums apmēram tādu dauzdumu arī vajadzēs, noteikti ne vairāk.

= :!: Atslaukto pienu un maisījumu dodiet ar krūzīti, karotīti vai šprici (bez adatas protams). Bērniņam iepatiksies ka piens pats tek un nevajag strādāt lai to dabūtu --> ļoti liels risks ka atteiksies no krūts.

= Katrā ēdienreizē sākumā dodam krūts, lai bērns praktizejas zīst, un pēc tam piebarojumu

= ēdienreizēm jābūt klusā, nesteidzīgā garā, jo bērnam var būt nepieciešamas pauzes, lai atpūstos, jo zīdīšana viņai ir darbs

= ja bērns ir paēdis, bet ēc zīdīšanas reidz ka no tās pašas krūts var vēl atslaukt pieniņu, tad tiešām atslauc un piebaro no karotītes. Tas ir t.sauc. beigu piens, kas ir treknāks, bērniņam tiks vaiak kaloriju.



Un sadarbojieties ar konsultantu, un šeit forumā rakstiet kā jums iet, kā aug maziņa. Talāk reizi 3 dienās jāskaita cik čūrā, lai operatīvi varētu redzēt vai viņai pietiek pieniņa. Un reizi nedēļā sveršanās.


Kā ģimenē, ir kāds kas var palīdzēt jums ar saimniecību, ēst gatavošanu un tml.?

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Skype


Начать новую тему Ответить на тему
 


 
Предыдущая тема ::  Следующая тема
Показать сообщения:   


Рига, Латвия
ВС, 28/04
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
7°..9°

Ветер ЮВ, 1-3 м/сек
Атм. давл. 765..767 мм рт.ст.
ВС, 28/04
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
10°..12°

Ветер ЮВ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 766..768 мм рт.ст.
ВС, 28/04
день

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
19°..21°

Ветер Ю, 2-4 м/сек
Атм. давл. 767..769 мм рт.ст.
ВС, 28/04
вечер

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
15°..17°

Ветер В, 0-2 м/сек
Атм. давл. 767..769 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 4 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022