Главная  |  Форум  |  Статьи  |  Блоги  |  Галереи  |  Консультации по ГВ  |  Расписание занятий
по-русски   latviski
вторник, 23 апреля

Фотозал

Занятия и экскурсии



Фотозал

Фотозал

Креатив Лавка

Купи-продай

ПоискПоиск    ГруппыГруппы    ПрофильПрофиль



Начать новую тему Ответить на тему

Riska offline Riska Сообщение Чт Май 06, 2010 18:27 Ответить с цитатой



Модератор
Сообщения: 31866
Откуда: Торонто

Jautā dūlai!

Šomēnes vari šeit uzdot jautājumus dūlai Lindai Rozenbahai par gatavošanos dzemdībām, dzemdībām.
Dūla ir atbalsta persona grūtniecei un jaunajai māmiņai. Palīdz sievietei emocionāli, informatīvi un fiziski, pirmsdzemdību, dzemdību un/vai pēcdzemdību periodā. Dūla ir nemedicīniskā atbalsta persona.


Dūla Linda Rozenbaha savu akadēmisko izglītību ieguvusi komunikāciju zinātnēs, padsmit gadus strādājusi par žurnālisti un redaktori. Pēdējos septiņus gadus aizrāvusies ar dabisko dzemdniecības pasauli, tādēļ daudz patstāvīgi iepazinusi literatūru un informāciju par grūtniecību un dzemdībām, cieši strādājusi kopā ar Latvijas vecmātēm Dinu Cepli, Rudīti Brūveri, Aiju Mikovu un Irēnu Kondrāti, radot mīlestības darbu – grāmatu „Gaidības un radības ar prieku”.
Turpina iziet otro apmācības gadu pirmajos dūlu kursos Latvijā, ir Latvijas Dūlu apvienības valdes priekšsēdētāja. Apgūst ģimenes psihoterapiju Latvijas Ģimenes psihoterapeitu asociācijā.
Apstiprinājumu tam, ka pozitīvā dzemdību pieredzē puse darba ir sagatavošanās grūtniecības laikā, Linda radusi savās trīs dzemdībās, kā arī uzklausot sieviešu dzemdību stāstus.


Jautājumus variet uzdot arī krievu valodā, atbildēšu gan latviski.


Linda

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Skype

Гость Сообщение Вт Май 11, 2010 11:28 Ответить с цитатой





Labdien!
Man ir jaut'ajums: vai var dzemdet pec 30 ? Viekarsi visu runa ka ja veca:))


Inga

в начало

Dula_Linda offline Dula_Linda Сообщение Вт Май 11, 2010 13:37 Ответить с цитатой




Сообщения: 5

Inga,
ja īsi – protams, ka Tu vari dzemdēt un Tu noteikti neesi par vecu dzemdībām. Улыбка Latvijā gandrīz 40% sieviešu sagaida savus bērniņus pēc 30 gadu vecuma – vai tādēļ teju puse sieviešu nevarētu dzemdēt? Улыбка
Mūsdienās sievietes vecums, sagaidot mazuli, arvien pieaug. Un šobrīd jau pētījumus un riskus par tēmu „sievietes vecums un dzemdības/grūtniecība” attiecina uz vecumu pēc 35 un pat 40 gadiem. Un pat šajā vecumā ne vienmēr riski apstiprinās un neizrādās pamatoti „plikos” gados.

„Ir pierādīts – ja nav reālu medicīnisku komplikāciju grūtniecības laikā, riski dzemdību laikā vecākām sievietēm nav lielāki kā jaunākām sievietēm” (British Journal of Obstetrics and Gynaecology, Volume 108, Issue 9, September 2001).

Zināmā mērā varētu teikt – ja ap 20 gadiem nereti mums daba visu ko uzdāvina, tad pēc 35 gadiem jau biežāk kaut ko prasa atpakaļ – palielinās nozīme tam, kā dzīvojam, kā pret sevi izturamies.

Jebkurā vecumā ieteicams uzņemt daudzveidīgu, veselīgu uzturu, par ādas un audu elastību, kas ar gadiem mainās, īpaši rūpējas E vitamīniem bagāti produkti (auksti spiesta augu eļļa, pākšaugi, rieksti, sēklas, veseli graudi, tumši zaļi augi); E vitamīns veicina ādas elastību, audu atjaunošanos. Protams, ieteicamas mērenas fiziskas aktivitātes.
Personīgi man 30 liekas lielisks vecums – gan jau zināms briedums, gan veselīgs ķermenis. Улыбка

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Гость Сообщение Ср Май 12, 2010 11:24 Ответить с цитатой





Nu es ta ari domaju, vienkarsi visas manas draudzenes ir jau ar berniem:))
A Jums nav gruti audzinat 3 bernus, vienkarsi tagad ir gruti vienu uzaudzinat?

Ar cienu,
Inga

в начало

Susu Гость Сообщение Ср Май 12, 2010 12:04 Ответить с цитатой





Grāmata „Gaidības un radības ar prieku” bija arī mana lasāmviela, kad gaidīju mazo. Droši vien nodarbības topošajiem vecākiem arī būs gan interesantas, gan ar praktiskām zināšanām. Ja tagad būtu vajadzība, noteikti aizietu.

в начало

Dula_Linda offline Dula_Linda Сообщение Ср Май 12, 2010 12:10 Ответить с цитатой




Сообщения: 5

Viesis Inga,
Улыбка Ar draugiem mums var vienot dažādas lietas, ne tikai līdzīga vecuma bērni. Un - līdz ar bērniņa ienākšanu varbūt radīsies vēl jaunas draudzenes, piemēram, internetā nereti rodas interešu grupas mammām ar līdzīga vecuma bērniem.

He he es smejos, ka daudzbērnu mammas varētu būt labas menedžeres - uzņēmumu u.tml. - jo ir iespēja izkopt laika plānošanu, savu interešu un citu vajadzību sabalansēšanu, psihologa un šofera amatus. Смешно Jāteic, ka ar katru bērnu esmu augusi savā sievišķība un veselīgā egoismā - es nebaidos paņemt laiku sev, jo zinu, ka bērni novērtē apmierinātu mammu, kura var viņiem pievērsties ar prieku. Lai audzinātu trīs bērnus un dzīvotu ne tikai bērniem, ir jāspēj uzticēties citiem - es spēju novērtēt, ko citi cilvēki no manas ģimenes var dot maniem bērniem, ne tikai es esmu tā, kas visu zina labāk. Смешно
Kaut kur tur ir grūtums, turpat arī prieks, reizēm nogurums un pozitīvi izaicinājumi. Улыбка

Susu,
paldies par labiem vārdiem. Улыбка

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Гость Сообщение Ср Май 12, 2010 14:29 Ответить с цитатой





Nu nezinu, var but Jums ir tada speja savienot darbu, lasit kusrus, rakstit gramatas, audzinat 3 bernus, sakopt viru.
Jo es zinu kas ir tris berni gimene, man piemeram, manai matei ari bija tris berni, vinai tiesam bija gruti.
Bet ja Jums ir tadi speki, kapec ne:)


Inga

в начало

Dula_Linda offline Dula_Linda Сообщение Ср Май 12, 2010 14:37 Ответить с цитатой




Сообщения: 5

Man liekas, ka atslēgas vārds ir nevis - es audzinu bērnus - bet mēs audzinām bērnus. Esam ģimenē viens otram atbalsts. Citādi droši vien tas būtu ļoti sarežģīti.

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Dula_Linda offline Dula_Linda Сообщение Чт Май 13, 2010 10:01 Ответить с цитатой




Сообщения: 5

Pārnesu blondie jautājumu, jo bija jautāts atsevišķā sadaļā...
Kādas ir būtiskākās atšķirības starp ūdensdzemdībām mājās vecmātes uzraudzībā un dzemdībām ūdenī slimnīcas telpās? Vai slimnīcā šai gadījumā pielieto stimulēšanu?

Būtiskākā atšķirība būs tā, kas ir tāpat citos gadījumos starp mājdzemdību un slimnīcas vecmātēm – varētu atšķirties dzemdību taktika gan pirms dzemdībām, izvērtējot piemērotību ūdensdzemdībām un vispār dabiskām radībām, gan pašu dzemdību laikā.
• Tomēr manā skatījumā ūdensdzemdībās slimnīcā ir lielākas iespējas dzemdēt dabiski (te domāju – bez iejaukšanās, mammas izvēlētā pozā u.tml.) nekā slimnīcā uz sauszemes. Jo parasti patiešām stimulēšanu ūdensdzemdību gadījumā neveic. Ja tomēr to uzskata par nepieciešamu (un te taktika par to, kad nepieciešama stimulēšana mājdzemdību un slimnīcu vecmātēm un stacionāriem atšķiras! Mājdzemdībās vairāk skatās individuālo situāciju, slimnīcās – vairāk normatīvus), slimnīcā jāpārceļas uz sauszemi. Bet ir izņēmumi. Zinu vecmāti, kura arī ūdensdzemdībās slimnīcā stimulēšanu uzmanīgi lieto – mammai roka uz vannas malas un adata delnas vēnā, tētis pietur. Taču ūdens bieži vien iedarbojas tā, ka līdz šādai situācijai nemaz nenonāk! Turklāt ūdensdzemdībās vecmāte ir vairāk klātesoša nekā „uz sauszemes”, ja ir labs kontakts starp mammu un vecmāti, tas palīdz dzemdībām noritēt raiti, jo drošības sajūta, miers ir būtiska veiksmīgām dzemdībām.
• Latvijā joprojām bieži vien grūtniecēm, kuru grūtniecības ir garākas par 40. vai 41. grūtniecības nedēļu, dzemdības ierosina – tātad tās parasti vairs nebūs ūdensdzemdības. Mājdzemdību vecmātes ievēro to, ka fizioloģiska grūtniecība var ilgt līdz 42 pilnām nedēļām, un bērniņš var dabiski dzimt.
• Varētu būt atšķirības attiecībā uz mammām ar lielu lieko svaru – var būt vecmātes, kuras, izvērtējot konkrēto mammu, pieļaus ūdensdzemdības slimnīcā (mājdzemdību vecmātes arī izvērtēs individuāli), citas uzreiz atteiksies.
• Tas pats – ja gaidāms liels bērns: mājdzemdību vecmātes jo īpaši novērtēs ūdens palīdzošo lomu šādās dzemdībās, slimnīcā var gadīties, ka šādas dzemdības ūdenī nepieņems. Tas no kā baidās attiecībā uz lielajiem bērniem ir, piemēram, pleciņu iestrēgšana. Taču te darbojas cēloņu seku likumsakarības, kuras vecmātes, kuras pieņem arī lielus bērnus ūdenī, pārzina: piemēram, ja līdz dzimšanai „pienāk” galva, ļaujot tai ātri piedzimt lielais rumpītis var „netikt līdzi”. Vecmāte jau trīs soļus uz priekšu domājot, pietur galviņu, kamēr rumpītis pienāk tuvāk, un līdz iestrēgšanai nemaz nenonāk. Ja tomēr būtu tāds retums un tā notiktu, vecmātes pārzina vienkāršas pozas, kuras mammai ieņemot, mazulis veiksmīgi „iepeld”.
• Maza iespēja dzemdēt slimnīcā ūdensdzemdībās, ja ir C hepatīts, taču ir vērts painteresēties! – ir kur to tomēr var darīt (kur pārzina to, kā iespējams un kā nav iespējams dabūt C hepatītu!), tāpat var painteresēties vai ir iespēja dzemdēt slimnīcā, ja ir pašai līdzi savs baseiniņš. Mājās var dzemdēt ar C hepatītu ūdenī.
• Ir slimnīcas, kur vispār nav iespējams dzemdēt dabiski pēc ķeizargrieziena un ir tādas, kur to nevar darīt tieši ūdenī. Jāteic, ka pasaulē, kur vairāk praktizē pēcķeizara dzemdības, tieši kā īpaši palīdzošas šādās dzemdībās tiek ieteiktas dzemdības ūdenī... Mājās pēcķeizara mammas ļoti bieži dzemdē tieši ūdenī.
• Būs cenas atšķirības. Piemēram, Rīgas Dzemdību namā ūdensdzemdības ir dārgākas nekā mājdzemdības, savukārt Valmieras slimnīcā – lētākas.
• Mājās sievietes bieži izvēlas dzemdēt ūdenī, tādēļ mājdzemdību vecmātēm ir liela pieredze ūdensdzemdību pieņemšanā. Slimnīcā ir dažādas vecmātes – gan ar nelielu, gan lielu pieredzi ūdensdzemdību pieņemšanā. Izmantojiet iespēju iepazīties, izrunāties un atrast to, ar kuru jūtaties saprasta un uzticamās rokās! : ) Mans personiskais viedoklis - vecmātes vēlme pieņemt bieži ūdensdzemdības slimnīcā liecina, ka viņa ir vairāk vērsta uz dabisku skatījumu par dzemdībām.
• Tāpat kā par jebkurām dzemdībām, ieteicams jautāt, kas notiks gadījumā, ja slimnīcas vecmāte netiek uz dzemdībām – vai būs vecmāte, kura varēs aizvietot līgumvecmāti tieši ūdensdzemdībās? Kas būs, ja vecmātei būs dežūra? Mājdzemdībās, ja vecmāte netiek, ierodas līgumvecmāte.
• Vēlams painteresēties, kāda ir noslodze ūdensdzemdībām un cik ir vannu. : )

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение

Гость Сообщение Пт Май 14, 2010 13:39 Ответить с цитатой





nu ja jums ir t'ads atbalsts, kapec ne, jo da'zzreiz citam sievietem nav.
Bet vinas tom'er dzemd'e b'ernus, laikam priekšs sev:))

Inga

в начало

hermi offline hermi Сообщение Ср Янв 11, 2012 15:21 Ответить с цитатой




Сообщения: 6

Anonymous :
Labdien!
Man ir jaut'ajums: vai var dzemdet pec 30 ? Viekarsi visu runa ka ja veca:))


Inga



man ir 42 un mazulis 3 mēnešus vecs

в начало Посмотреть профиль Отправить личное сообщение


Начать новую тему Ответить на тему
 


 
Предыдущая тема ::  Следующая тема
Показать сообщения:   


Рига, Латвия
ВТ, 23/04
день

пасмурно, невесёлая погодка

/images/weather/d_3_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер ЮЗ, 4-6 м/сек
Атм. давл. 761..763 мм рт.ст.
ВТ, 23/04
вечер

облачно

/images/weather/n_2_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер Ю, -1-1 м/сек
Атм. давл. 762..764 мм рт.ст.
СР, 24/04
ночь

ясно

/images/weather/n_0_10_0_0.jpg
1°..3°

Ветер Ю, 1-3 м/сек
Атм. давл. 762..764 мм рт.ст.
СР, 24/04
утро

ясно

/images/weather/d_0_10_0_0.jpg
3°..5°

Ветер ЮВ, 2-4 м/сек
Атм. давл. 761..763 мм рт.ст.

Предоставлено Gismeteo.Ru

Сейчас на сайте: 1 гостей и 7 пользователей.
Если у Вас есть вопросы общего характера, деловые предложения или пожелания, напишите нам письмо
© ККМ Клуб 2006 — 2022